Široki Brijeg je pobijedio Velež i u drugoj utakmici četvrtfinala Kupa Bosne i Hercegovine s 2:1, te s ukupnih 4:0 prolazi u polufinale. I dok će se Široki boriti za trofej, i plasman u Europu, Veležu ostaju velike brige jer ga čeka borba za ostanak u ligi.
Veležov plan da dođe do ranog pogotka i tako stvori pritisak na Široki pao je u vodu na samom početku. Marko Matić je pogodio već u trećoj minuti i doveo u vodstvo goste od 1:0, te velikih 3:0 iz obje utakmice.
Bezidejni Velež nije uspijevao ništa napraviti cijelo prvo poluvrijeme, a nakon petnaestak minute igre u drugom primio je i drugi pogodak. Vratar Osman Hadžikić okliznuo se i loše ispucao loptu, a ona je došla do Mate Stanića koji pogađa za 2:0. Hadžikić se kasnije iskupio obranivši udarac Kolarića koji je mogao postići gol iz situacije jedan na jedan.
U samoj završnici Amar Milak postiže počasni pogodak i postavlja konačnih 2:1. Široki se pridružio Sarajevu i Željezničaru, a četvrti sudionik polufinala vjerojatno će biti Borac, no on je odgodio svoju utakmicu s Famosom. U prvoj utakmici Borac je u gostima slavio s 3:1.