Odgovori

Ova stranica koristi Akismet za smanjenje neželjene pošte. Saznajte kako se obrađuju podaci vaših komentara.

spot_img
spot_img

Top 7 tekstova u tjedan dana

EKSKLUZIVNA SNIMKA: HNS odlučio Lučića ukloniti!

U Mostaru je održana 26. sjednica Predsjedništva HNS-a BiH, a čini se kako su prvenstveni razlog njezina sazivanja posljednje ozbiljne prozivke nezavisnog kandidata za Predsjedništvo BiH Zdenka Lučića na račun Dragana Čovića.

Jedan od govornika bio je Miro Grabovac Titan, Lučićev ratni kolega, koji, po svemu sudeći, ima plan kako ga „ukloniti” – što god to u ovom kontekstu značilo.

Portal OTPOR u posjedu je njegova govora i raporta podnesenog predsjedniku Čoviću. U njemu Miro Grabovac Titan osporava vjerodostojnost i ratne zasluge Zdenka Lučića. Svoju je kritiku, između ostaloga, usmjerio na Lučićevo navodno izbjegavanje borbe u ključnim trenucima te njegov kasniji odlazak u Hrvatsku, naglašavajući pritom vlastitu odluku da ostane i bori se za hrvatsko pitanje u Bosni i Hercegovini.

Lučića optužuje za manjak konkretnog programa i suradnju s opcijama koje navodno štete hrvatskim interesima. Pozvao je na iznošenje pune istine o tome kojim je točno postrojbama Lučić zapovijedao, dovodeći u pitanje opravdanost njegova generalskog čina. U govoru je izravno spominjao njegovo „uklanjanje”, a vrijedi napomenuti kako mu ovo nije prvi put da govori o „uklanjanju” političkih neistomišljenika.

Na kraju možemo kazati kako je glavni zaključak sjednice HNS-a jasan – Lučića treba ukloniti!

Sandra Nižić / OTPOR.Media
kontakt autora [email protected]