Bilbija u 89. zabio za ludnicu u Mostaru

MOSTARSKI Zrinjski pobijedio je pred svojim navijačima Slovan iz Bratislave pogotkom Nemanje Bilbije (1:0) u prvom susretu play-offa Konferencijske lige.

Zrinjski je potpuno nadigrao goste i ostavio ih na samo jednom udarcu u 90 minuta (domaća momčad je imala 14 udaraca). Ekipa Sergeja Jakirovića je imala i prije pogotka nekoliko sjajnih prilika. Bilbijin udarac u 18. minuti je sjajno zaustavio gostujući golman, minutu kasnije su gosti umalo postigli autogol nakon ubačaja Ćorluke, Jukić u 56. nije zabio iz dobre situacije, a nakon toga Bilbija odbijanac nije uspio pospremiti u mrežu.

U posljednjih deset minuta Bilbija je još glavom pucao pored gola poslije ubačaja Ćorluke, dok je neprecizan bio i Barišić nakon ubačaja iz kuta. I onda je u 89. minuti stigao trenutak odluke – Ćuže, koji je u Zrinjskom na posudbi iz Dinama, ubacio je s desne strane, a Bilbija sjajno skočio i preciznim udarcem glavom matirao Chavana za veliko slavlje na rasprodanom stadionu.

Dodajmo da je Slovan posljednjih 20 minuta igrao s igračem manje jer je Barseghyan dobio dva žuta kartona. Uzvrat je sljedećeg tjedna u Slovačkoj, a Zrinjski može postati prva bh. momčad koja je izborila grupnu fazu nekog europskog natjecanja.