BLAMAŽA NA PECARI – I posljednji Rudar iz Prijedora “prejak” za Široki

U okviru 27. kola Premijer lige BiH Rudar iz Prijedora je nakon preokreta svladao Široki Brijeg s 3:1 na Pecari.

Domaćim nogometašima je pripalo prvo, a gostima drugo poluvrijeme u kome su nogometaši Širokog Brijega neobjašnjivo pali s igrom.

Od samog početka utakmice nogometaši Širokog Brijega su krenuli odlučno na pobjedu.

U prvih 20-ak minuta utakmice bilo je nekoliko izglednih prilika za pogodak, a izdvajamo Lukića i Mujana.

U 39. minuti Valenčić je bio sam na pet metara od gola Rudara, ali je gostujući vratar odlično obranio njegov udarac.

Tri minute kasnije Mujan je odlično primio dugu loptu te se našao sam ispred vratara gostiju, ali njegov udarac završio je malo pored desne vratnice gola Rudara.

Kada igrači Širokog Brijega nisu uspjeli postići pogodak, to je uradio gostujući nogometaš Mario Sajak u posljednjoj minuti prvog poluvremena.

Medić je odlično ubacio s desne strane, a Sajak matira svog golmana Šćekića.

Gosti iz Prijedora su odigrali loše poluvrijeme te nisu ozbiljnije zaprijetili golu Miškića.

U drugom poluvremenu prvi je opasnije zaprijetio Rudar, a udarac iz slobodnog udarca Kneževića u 73. minuti je završio malo preko gola Miškića.

Puno bolju igru u drugom poluvremenu Rudar je naplatio pogotkom za poravnanje Nemanje Pekije.

Nakon kornera Pekija je ostao sam na prvoj vratnici i lagano glavom plasirao loptu u gol Širokog Brijega.

U 84 minuti Tomislav Knežević se prošetao kroz obranu Širokog Brijega i doveo Rudar u vodstvo od 2:1.

Nogometaši Rudara iz Prijedora potvrdili su pobjedu u posljednjoj minuti utakmice preko Luka Kulenović koji se lagano prošetao kroz obranu Širokog Brijega.

Rudar iz Prijedora je došao do tri važna boda za ostanak, dok Široki Brijeg i nakon poraza ostat će u sredini ljestvice.

NK Široki Brijeg: Miškić, Medić, Čuljak, Valinčić, Mujan, Blagaić, Vukoja, Lukić, Begić, Jurić, Žulj.

FK Rudar Prijedor: Ščekić, Asani, Sadiku, Pavlović, Santos, Mandić, Sajak, Hodžić, Zekanović, Jakupović.

Za kraj pogledajmo što su treneri obje momčadi rekli nakon utakmice na konferenciji za medije.