Borac na Pecari izbacio nogometaše Širokog Brijega u četvrtfinalu Kupa BiH

Nogometaši Širokog Brijega ispali su u četvrtfinalu Kupa BiH. Zasluženo je na Pecari slavio banjalučki Borac s rezultatom 0:2.

Širokobriježane su mnogi uoči ove utakmice smatrali blagim favoritima, jer je Borac bio poprilično neuvjerljiv na gostovanjima u prvenstvenim utakmicama ove sezone, ali domaći su dosta mlako ušli u utakmicu i to ih je koštalo da već nakon prvih 45 minuta gube s 0:2.

Borac je s druge strane bio puno bolji u prvom poluvremenu, imao je posjed lopte stvorio je i nekoliko izglednih situacija, a Široki je učinio dosta nemoćnim.

Stojan Vranješ je nakon lijepe akcije doveo goste u vodstvo u 28. minuti. No isto treba reći za ovu situaciju kako se na televizijskoj snimci vidi da je veznjak Borca bio u zaleđu pri dodavanju Mehanovića, ali suci to nisu vidjeli.

Četiri minute kasnije bilo je već 0:2. Vratar Lakić je ispucao loptu sa svoje polovice, a obrana Širokobriježana predvođena Jurićem i Medićem je dosta amaterski reagirala. Lopte se dokopao brzonogi Almedin Ziljkić i svom snagom ju raspalio. Zlomislić je imao loptu na ruci, ali ona je ušla u gol i Široki se našao u velikom problemu.

Nakon velikog šoka, Široki se malo trgnuo i u 38. minuti mu je opravdano poništen pogodak Jurilja zbog zaleđa. U tom razdoblju igre pokazan je i crveni karton kondicijskom treneru domaćih Frani Hrkaću zbog prigovora.

Pred kraj poluvremena, najbolju prigodu (možda i jedinu) iskreirao je Jurilj prodorom s desne strane. Vratio je na rub šesnaesterca povratnu loptu za Stanića, koji je silovito šutirao, ali visoko preko gola.

Široki je puno bolje otvorio drugo poluvrijeme, a Borac je strpljivo čekao prigode iz kontri. U 63. minuti Široki je imao odličnu prigodu za vratiti se u utakmicu. Nakon prekršaja nad Ikićem, dosuđen je jedanaesterac za domaće.

Loptu je uzeo Alen Jurilj, ali njegov udarac brani Lakić. Lopta se ponovno odbija do Jurilja, ali on ju šalje visoko preko gola. I ova velika prilika je propala.

Domaći su imali dobru prigodu i u 80. minuti. Stanić i Maganjić (ušao u nastavku) su dobro kombinirali, ali na povratnu loptu u peterac malo je zakasnio Majić i obrana Borca je to očistila.

U sudačkoj nadoknadi dosuđen je jedanaesterac i za Borac, ali udarac Dejana Melega obranio je Zlomislić i ostalo je konačnih 0:2 za goste.

ŠIROKI BRIJEG: Zlomislić, Medić, Obšivač, M. Jurić, Čuljak, Stanić, Begić, Vukoja (od 71. Majić), Jurilj (od 71. Maganjić), Ikić, S. Jurić (od 58. Šabić)

BORAC: Lakić, Uzelac, Ziljkić (od 70. Meleg), Ćosić, Vojnović, Brtan, Subić, Vranješ (od 89. Mollis), Borovčanin, Mehanović (od 65. Moraitis), Zakarić