Dinamo srušio Hajduk za proslavu naslova prvaka

Dinamo je u derbiju 36. kola HNL-a pobijedio Hajduk 3:1. Dinamo je poveo golom Petkovića u 53. minuti, Izjednačio je Livaja u četvrtoj od deset minuta nadoknade da bi Dinamo do kraja uspio zabiti još dva gola. Prvo je u desetoj minuti nadoknade Oršić zabio za 2:1 da bi dvije minute kasnije Baturina postavio konačnih 3:1.

Valdas Dambrauskas u Splitu je ostavio Nikolu Kalinića i Gerga Lovrencsicsa, a uoči utakmice odlučio je da će Marko Livaja biti na klupi. Hajdukov trener nije želio riskirati uoči finala Kupa u četvrtak dok je Ante Čačić izveo najjaču postavu s time da je Moharrami zamijenio ozlijeđenog Ristovskog.

U tromom otvaranju s obje strane prvu priliku imao je Dinamo u 13. minuti i to veliku. Moharrami je probio desnu stranu i idealno našao Petkovića ispred peterca, ali Dinamova desetka je iz voleja pucala preko gola.

Hajduk je uglavnom igrao na kontre i nekoliko puta je dobro izašao, ali bi njegovi igrači onda zakomplicirali akciju i najčešće gubili lopte. Imali su gosti i dva opasna slobodna udarca i izveli ih traljavo, ali ni na drugoj strani nije bilo prevelike opasnosti.

Oba trenera nisu napravila nijednu zamjenu u nastavku, a Dinamo je poveo iz prvog pravog napada u 53. minuti. Luka Ivanušec je odličnim udarcem s ruba šesnaesterca pogodio stativu i lopta se odbila na desnu stranu. Na nju je natrčao Moharrami i idealnom niskom loptom našao Petkovića u petercu, a on lijepo zabio uz prvu stativu za vodstvo Dinama. Bio je to prvi gol koji je Dinamo zabio Hajduku ove sezone

Dambrauskas je u 61. minuti uveo Livaju umjesto Sahitija i najbolji Hajdukov igrač je u 68. minuti zabio rukom nakon ubačaja iz kornera. Sudac je priznao gol, ali je VAR igranje rukom provjeravao tri minute i na kraju je Livajin gol poništen.

U tom trenutku krenula je velika bakljada na sjeveru. Bad Blue Boysi su na teren ubacili desetke baklji zbog čega je utakmica prekinuta, a u čitavom tom kaosu planuo je golemi transparent “Bad Blue Boys” koji se proteže duž čitave sjeverne tribine i skroz do atletske staze.

Prekid je trajao gotovo deset minuta dok vatrogasci nisu ugasili omanji požar i kad se zbroji pauza zbog VAR-a i zbog intervencije vatrogasaca nije se igralo deset minuta. Kad je susret nastavljen, Hajduk je bio nešto bolji, ali je prvu šansu u 82. minuti imao Menalo, koji je zamijenio Špikića, ali je spetljao u obećavajućoj kontri.

Mlakar, koji je zamijenio Ljubičića, mogao je u 89. minuti izjednačiti, ali je nakon odlične akcije i lopte Biuka s pet metara pucao pokraj prve stative. Dvije minute kasnije Mlakar je u odličnoj šansi opet pucao prema golu, ali je Šutalo izbio da bi Hajduk izjednačio u četvrtoj od deset minuta sudačke nadoknade.

Krovinović je poslao odličnu dugu loptu iza Dinamove obrane gdje se Livaja odlično snašao i skrenuo loptu u gol za 1:1. Hajduk je nakon toga imao još jedan opasan napad, ali je u nevjerojatnoj završnici uspio primiti dva gola.

Prvo je u desetoj minuti sudačke nadoknade Menalo povukao kontru i na desnoj strani našao Baturinu koji sjajnom loptom proigrava Oršića na drugoj stativi, a on rutiski zabija za 2:1. Hajduk je jurnuo po izjednačenje, ali je u 12. minuti sudačke nadoknade izgubio loptu. Menalo ju je donio do Baturine koji se prvo spetljao, ali se onda odlično riješio čuvara i preciznim udarcem s deset metara zabio za 3:1.