Dinamo u play-offu LP-a, Bugari dobili tri crvena

Dinamo i Ludogorec večeras su na Maksimiru odigrali uzvratnu utakmicu trećeg pretkola kvalifikacija za Ligu prvaka. Nakon što je Dinamo u prvoj utakmici pobijedio 2:1, u drugoj je potvrdio prolazak rezultatom 4:2. Time je Dinamo izborio play-off Lige prvaka u kojem će igrati protiv norveškog prvaka Bodo/Glimta.

Dva gola za Dinamo zabio je Mislav Oršić, dok su po jedan dodali Josip Drmić i Bruno Petković. Oba pogotka za goste postigao je Kiril Despodov. Također, treba naglasiti kako je Ludogorec dobio čak tri crvena kartona. Igru su prijevremeno napustili Yankov, Rick i Karničnik.

Fantastično poluvrijeme Dinama

Već u četvrtoj minuti Dinamo je imao veliku priliku. Oršić je dodao u sredinu kaznenog prostora, a ondje je bio Arijan Ademi koji je pucao s desetak metara. No goste je spasio hrvatski golman Simon Sluga, koji je u Ludogorec došao u siječnju ove godine. Isto, međutim, nije uspio napraviti u 13. minuti. Stefan Ristovski je probio desnu stranu, Oršić odvukao igrača, a Drmić nadskočio suparnika i zabio za vodstvo.

Četiri minute kasnije Dominik Yankov natjerao je Dominika Livakovića na veliku obranu, da bi samo par sekundi kasnije napravio prekršaj nad Ademijem i zaradio drugi žuti karton. Prvi mu je sudac Benoit Bastien dao u desetoj, a drugi u 17. minuti.

Muke po Ludogorec nastavile su se u 26. minuti kada je Dario Špikić izborio kazneni udarac, a Oršić ga pretvorio u drugi gol Dinama i veliki korak prema play-offu Lige prvaka. Hrvatski reprezentativac drugi se put u strijelce upisao u 44. minuti. Primio je dodavanje Roberta Ljubičića na svojoj lijevoj strani, sjurio se prema golu, gurnuo suparniku kroz noge i neobranjivo pogodio suprotni kut.

Iako je Dinamo dominirao s igračem više, Ludogorec je uspio smanjiti. Iskoristili su odbijenu loptu nakon ubačaja iz slobodnog udarca. Došla je do Kirila Despodova koji nije oklijevao, već je iz prvog dodira neobranjivo pogodio gornji desni kut. S rezultatom 3:1 za Dinamo otišlo se na odmor.

Nervozni Dinamo i drugi crveni karton Ludogorca

Tek što je počeo drugi dio, Dinamo se našao u problemima. Sudac Bastien otišao je provjeriti potencijalno igranje rukom Dine Perića u kaznenom prostoru. Francuz je pogledao snimku i odlučio da je vrijeme za kazneni udarac. Despodov je Livakovića poslao u jednu, a loptu u drugu stranu za 3:2 u 49. minuti.

Dinamo je potom primirio tempo utakmice, koja je praktički zaključena u 72. minuti kada je Rick dobio drugi žuti karton zbog nesmotrenog udaranja Špikića rukom u lice prilikom čuvanja lopte. Bugarski sastav time je ostao bez drugog igrača, a u 86. i bez trećeg.

Naime, Karničnik, koji je ušao u drugom poluvremenu, povukao je Oršića pred golom. Bastien mu je isprva dao žuti karton, VAR-om provjerio situaciju pa ga povukao i dao mu direktan crveni. Bruno Petković je ušao u nastavku, zamijenivši Drmića, a u 87. zabio iz penala za konačnih 4:2.