Dinamo uvjerljivo svladao Osijek i izbacio ga iz utrke za prvaka

U drugom derbiju dana Dinamo je u Maksimiru uvjerljivo svladao Osijek 3:0, a gosti su još dobro i prošli. Tim trijumfom Zagrepčani su zadržali četiri boda prednosti pred Hajdukom uoči posljednja dva kola. Dinamo je u vodstvo doveo Mislav Oršić u 34. minuti na dodavanje Bruna Petkovića. Pred odlazak na odmor drugi žuti odnosno crveni karton u 44. minuti dobio je obrambeni igrač Osijeka Ukrajinac Jevgen Čeberko. S igračem više Dinamo je u nastavku zabio još dva gola.

Poslije sat vremena igre Ivicu Ivušića svladao je i bivši igrač Hajduka Dario Špikić. Devet minuta prije kraja susreta konačan rezultat postavio je Luka Menalo na još jedno dodavanje Petkovića.

Pobjedom u idućem pretposljednjem kolu u Šibeniku Dinamo bi obranio naslov prvaka, u suprotnom će odluka vjerojatno, ako Splićani svladaju Istru 1961, pasti u zadnjem kolu kada se igra derbi Dinamo-Hajduk.