Drmić i Bočkaj u drami produžetka odveli Dinamo u Ligu prvaka

PRO Oglas

Dinamo je u infarktnoj uzvratnoj utakmici play-offa Lige prvaka pobijedio Bodo/Glimt 4:1 i plasirao se u Ligu prvaka. Hrvatski prvak vodio je 2:0 golovima Oršića i Petkovića prije nego što je Gronbaek u 70. smanjio na 2:1 i gostima, koji su bili puno bolji u drugom poluvremenu, osigurao produžetak. U njemu su junaci bili Josip Drmić i Petar Bočkaj koji su zabili za veliko slavlje na Maksimiru.

Furiozno otvaranje Dinama

Dinamo je od prve minute uraganski jurnuo na Norvežane i mogao je povesti već u prvom napadu. Lopta se u šesnaestercu odbila ravno u noge Baturini koji je iskosa sa sedam, osam metara u velikoj šansi pucao preko gola. No, hrabar pristup Dinamu se isplatio već u 4. minuti.

Livaković je ispucao dugu loptu na Petkovića koji ju je glavom spustio za Baturinu. On i Špikić krenuli su dva na dva na obranu Bodoa, ali je Baturina majstorski pričekao Oršića koji je jurio po lijevoj strani i gurnuo mu loptu u korak. Oršić je okrenuo u sredinu i u prvom pokušaju izgubio loptu, ali mu se ona vratila te ju je potom lijevicom zakucao pod gredu.

Gosti su izgledali potpuno šokirano, ali kako je poluvrijeme odmicalo, Dinamo je spustio gas. Prepustio je malo loptu Norvežanima, navlačio ih na svoju polovicu i onda ih pokušao izigrati s nekoliko brzih dodavanja.

Greda Ademija pa majstorija Petkovića

Bodo je sredinom prvog poluvremena imao više loptu u nogama, ali onda je Dinamo polako počeo dizati ritam u potrazi za drugim golom prije odmora kojim bi možda prelomio susret. Jako blizu tome bio je Ademi u 32. minuti, ali je njegov udarac s ruba šesnaesterca zaustavila greda, no tri minute kasnije Dinamo je ipak zabio i drugi gol.

I to kakav. Ristovski je odigrao dugu loptu u šesnaesterac, a Petković ju je nogom uspio koliko toliko primirit i onda fantastičnim škaricama pogoditi donji kut Haikina za 2:0 i veliko slavlje na Maksimiru s kojim se otišlo i na odmor.

Teško je objasniti što se dogodilo u drgom poluvremenu u kojem je Dinamo, kako je susret odmicao, potpuno nestajao s terena. Izlaskom Baturine u 60. minuti napadačka igra se potpuno raspala, Norvežani su sve više imali loptu u nogama i počeli nizati šanse.

Bilo je samo pitanje vremena kad će Norvežani zabiti

U 62. minuti Mugisha je dobro pucao, Livaković odbio loptu u noge Salvessenu, ali je Dinamov golman onda ipak uspio doći do nje prije gostujućeg napadača. Četiri minute kasnije Hoibraten je nadskočio obranu Dinama i sjajno pucao glavom, ali je na gol crti pogodio Ljubičića.

Bilo je samo pitanje vremena kad će gosti zabiti, a to se dogodilo u 70. minuti. Albert Gronbaek, koji je ušao sedam minuta ranije, probio se kroz Perića i Ademija, uhvatio Livakovića na krivoj nozi i praktički po sredini zabio za 2:1. Dinamo je nakon toga gola potpuno stao, povuako se, a Bodo je potpuno dominirao iako do kraja susreta više nije stvorio nijednu šansu, a Dinamo nije odigrao apsolutno ništa.

Čačićeva momčad malo se razbudila u prvom produžetku u kojem je bila aktivnija, ali osim jednog prodora Šutala nije napravila previše dok na drugoj strani Wenbangomo u jako dobroj situaciji glavom pucao pokraj gola.

Drmić i Bočkaj spasitelji

I kad se činilo da će na kraju penali odlučivati o putniku u Ligu prvaka ukazao se Josip Drmić kojega je Čačić u igru ubacio u 82. minuti. On je fantastičnom dugom loptom u čisti zicer gurnuo Mahira Emrelija. Azerbajdžanac je izašao sam pred golmana koji je istrčao, ali se Emreli spetljao i izgubio loptu. Ona je došla do Drmića na rubu šesnaesterca, on se krasno okrenuo i poslao loptu u prazan gol za 3:1.

Potpunu euforiju na Maksimiru u 120. minuti zamijenio j potpuni delirij. U jeku napada Norvežana Drmić je sa svoje polovice krenuo u čistu kontru. Golman Bodoa mu je na ulasku u šesnaesterac izbio loptu, ali je ona pala na noge Petru Bočkaju koji je zabio u prazan gol za potvrdu Dinamova ulaska u Ligu prvaka nakon tri godine.