Ekipa iz Ljubuškog je u gostima pobijedila Vogošću

Rukometaši Izviđača nastavili su niz pobjeda u Premijer ligi BiH.

U susretu devetnaestog kola ekipa iz Ljubuškog je u gostima pobijedila Vogošću rezultatom 28:27 i zadržala priključak za Borcem iz Banjaluke.

U jednom ujednačenom i do samog kraja neizvjesnom susretu bolje su se snašli izabranici Tonija Čoline i ostvarili veliku pobjedu u borbi za novi naslov prvaka.

Većim dijelom prvog poluvremena gosti iz Ljubuškog bili su u prednost od jednog ili dva gola razlike, pa se i na odmor odlazi kod rezultata 15:16.

U nastavku susreta još neizvjesnije, igralo se gol za gol, a ekipe su se smjenjivale u vodstvu. U posljednjoj minuti rezultat je bio neriješen, a svoj posljednji napad „Skauti“ su uspjeli realizirati preko Stjepana Jozinovića za pobjedu od 28:27.

Najbolji i najučinkovitiji u redovima Izviđača CO bio je Stjepan Jozinović koji je postigao osam pogodaka.

Na drugoj strani u redovima Vogošće bolji od ostalih su bili Duško Čelica i Elis Memić s po šest postignutih pogodaka.