U Grudama je održana tradicionalna Ulična utrka učenika grudskih škola, povodom obilježavanja Dana općine Grude.

Sudjelovao je veliki broj učenika, a natjecanje je bilo podijeljeno u četiri kategorije i to, djevojke osnovnih škola; dječaci osnovnih škola; djevojke srednje škole i srednjoškolci.

Start i cilj za sve natjecatelje bio je kod spomenika braniteljima u središtu Gruda.

Za uzrast djevojke osnovnih škola prvo mjesto osvojila je Nina Marić, drugo mjesto Magdalena Majić, a treće mjesto Katarina Ančić. Kod dječaka, pobjedu je odnio Stipe Alpeza, drugi je Lovre Šimić, a treći Jakov Leko.

U kategoriji srednjoškolki prvo mjesto osvojila je Petra Vlašić, drugo mjesto Lara Bilić, a treće mjesto Iva Prlić. U kategoriji srednjih škola, učenici, prvo mjesto osvojio je Toni Grubišić, drugo mjesto Stipe Prlić, a treće mjesto Mate Iličić.

Događaj je organiziran u sklopu proslave Dana općine Grude 2022., a završna manifestacije proslave bit će u petak 18. studenog. U 13:30 sati u Gorici bit će polaganje cvijeća na grob pokojnog predsjednika HR HB mr. Mate Bobana, a nakon toga polaganje cvijeća kod spomenika hrvatskim braniteljima u središtu Gruda. U 14 sati u kinodvorani održat će se svečana sjednica OV Grude.