Futsal reprezentacija BiH izborila povijesni plasman na EURO

Futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine svladala je večeras, u okviru 4. kola kvalifikacija za Europsko prvenstvo Rumuniju rezultatom 5:0 (1:0) te se, kao prvoplasirani tim iz grupe 4, prvi put u povjesti plasirala na EURO.

U prvom poluvremenu, u kojem nije bilo mnogo uzbuđenja, jedini strijelac za bosanskohercegovački tim bio je Srđan Ivanković u 18. minuti pa se s rezultatom 1:0 otišlo i na odmor.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme, u 21. minuti, mrežu gostiju pogodio je i Davor Arnautović, čime je bh. tim povisio na 2:0. Na 3:0 povisio je kapeten Anel Radmilović u 25.; a na 4:0 u 37. minuti Nermin Kahvedžić, a na 5:0, što je bio i konačan rezultat, u 40. minuti povisio je Bilal Jelić.

Izabranici bh. izbornika Ive Kreze dobili su sva četiri meča u ovim kvalifikacijama, od kojih i dva u gostima- Srbija 4:2 i Rumunija 3:2, dok su kao domaćini u 1. kolu, također u Zenici, s 2:1 porazili Sjevernu Makedoniju.

Bh. tim je večerašnji susret počeo u sastavu: Darko Milanović (golman), Davor Arnautović, Srđan Ivanković, Bilal Jelić i Nermin Kahvedžić, dok su na klupi bili Stanislav Galić i Andrijano Dujmović (golmani), Marin i Josip Sesar, Amel Handžić, Ivan Ivanković, Anel Radmilović (kapiten), Josip Bošković i Kristijan Pantić.

U preostala dva meča, koji nemaju značaj za bh. tim što se tiče plasmana, “Zmajevima” je preostalo da još 8. travnja odigraju gostujući duel sa Sjevernom Makedonijom te 14. travnja na domaćem terenu protiv Srbije.

Srbija je sinoć u okviru 4. kola porazila u gostima s 6:1 Sjevernu Makedoniju pa ljestvica grupe 4 sada izgleda ovako: BiH 12 (14:5), Srbija 5 (11:8), Rumunija 2 (6:12) i Sjeverna Makedonija 2 (5:11).

EP će se, od 19. siječnja do 6. veljače te uz učešće 16 reprezentacija , iduće godine igrati u Nizozemskoj.