Gruđani bolji od Studenta u prvoj utakmici polufinala doigravanja za prvaka KS HB

PRO Oglas

Košarkaši SKK Student poraženi su sinoć u prvoj utakmici polufinala doigravanja za prvaka košarkaškog prvenstva KS HB. Oni su kao gosti poraženi u Grudama od HKK Grude rezultatom 90:79.

Bila je ovo utakmica u kojoj su mostarski košarkaši možda mogli uraditi i nešto više no na kraju je zaslužena pobjeda pripala domaćinu koji je jedan korak bliže finalu.

Student se dobro držao tijekom prvog poluvremena, nije dozvoljavao Gruđanima da se odvoje na neku veću razliku pa se na poluvrijeme otišlo s aktivnih – 6. Ipak, utakmica u kojoj su obrane bile u drugom planu, tj. njezin ritam je više odgovarao domaćim košarkašima koji nisu gostima dozvoljavali da utakmicu uvedu u egal.

Na kraju su, barem kada se gleda rezultat, domaći košarkaši uvjerljivo slavili i to ponajviše zahvaljujući Marku Andrijaniću koji je zabio čak 35 poena, te Zlatku Galiću koji je uz 25 poena imao i 11 asistencija.

Kod Studenta je najraspoloženiji bio igrač i trener Ivo Mikulić koji je ubacio 25 poena uz sjajan šut za tricu (6/7). Dario Obradović dodao je 15 poena. Uzvratna utakmica igra se za tri dana u Mostaru. U drugom polufinalu Posušje je kod kuće deklasiralo Brotnjo rezultatom 96:62.