Gruđanke do uvjerljive pobjede na gostovanju u Ljubuškom

Susjedski derbi je počeo ispitivanjem snaga i početnim vodstvom domaće ekipe koja je u prvih pet minuta ostvarivala minimalnu prednost koju su gošće stizale. Nkon izjednačenja kod rezultata 4:4 u 6.minuti, Gruđanke prebacuju u višu brzinu i prave seriju od 6:0. Ljubušanke su uspjele u 23.minuti smanjiti zaostatak na -3(0:13),ali je završnica prvog poluvremena pripala grudskim rukometašicama koje na odmor odlaze sa prednošću od 6 golova (18:12).

U prvoj polovini drugog poluvremena su obje ekipe imale svoje mini serije ,ali je razlika s poluvremena ostala ista pa je rezultat u 46.minuti bio 20:26. Nakon toga Gruđanke još malo pojačavaju tempo i kvalitetu svoje igre i pomalo povećavaju prednost do konačnih +12(26:38).

Grudske rukometašice su odigrale dobru utakmicu i ostvarile sigurnu pobjedu kojom su zadržale vodeće mjesto na ljestvici Premijer lige BiH.

ŽRK Izviđač Central osiguranje Ljubuški – HRK Grude 26:38 (12:18)

ŽRK Izviđač CO Ivana Petrović, Antea Skoko, Matea Šumelj 3(1), Katarina Prskalo 1, Mihaela Miloš, Iva Grbavac 4, Matea Nosić 6(1), Lucija Vistorop 2, Elena Cipetić 2, Ana Petrović 5, Andrea Boras, Milica Stamatović 1, Marija Brkić 2(2)

Trener: Josipa Petrović