Gruđanke u novu sezonu derbijem kola krenule s remijem

PRO Oglas

Derbi 1. kola Premijer lige BiH je bio veoma borben, uzbudljiv i krajnje neizvjestan. Kvaliteta rukometa nije bila na zavidnoj razini s obzirom na veliki broj tehničkih pogrešaka obje ekipe.

Sami početak utakmice je pripao domaćoj ekipi koja je povela 3:0 pa 4:1. Nakon toga je došao period u kojem je bilo dosta izjednačenja i promjena u vodstvu , ali se može reći da su grudske rukometašice prvo poluvrijeme odigrale bolje nego što to rezultat poluvremena pokazuje (14:13).

Drugo poluvrijeme je donijelo još veću dramu i neizvjesnost. Sredinom poluvremena su gošće iz Hadžići otišle na 4 gola prednosti i tu prednost od 2-4 gola držale dosta dugo. Ipak u samoj završnici utakmice došla je do izražaja bolja tjelesna spremnost Gruđanki koje su stigle tu prednost ,

Na kraju se može reći da je možda podjela bodova i najpravedniji ishod ovog derbija iako Gruđanke mogu više žaliti za pobjedom i to u prvom redu zbog velikog broja promašenih zicera.

U svakom slučaju derbi je opravdao očekivanja i nadajmo se da ovakvih uzbuđenja u ovoj sezoni biti na što više parketa u BiH.

HRK Grude – RK Hadžići Interlogistic 26:26 (14:13)

HRK Grude: Gabriela Rašić, Amanda Marić, Paula Miloš, Ivana Alpeza, Anja Boban, Teodora Petković, Mia Lugonjić, Leontina Vujić,Ina Džidić, Milena Vujisić, Karla Lovrić, Barbara Karačić, Anđela Boras, Josipa Zubac, Jovana Ilić
Trenerica: Kornelija Leko