Gruđanke uvjerljive protiv Mire

Gruđanke su odlično otvorile utakmicu. Pokretna i agresivna obrana, brza i efikasna igra u napadu i sve je izgledalo lagano i jednostavno u prvih 13 minuta utakmice, do rezultata 11:6 . Tada kao da su Gruđanke zaspale. Počele su igrati puno sporije, u napadu su bile neodlučne, počele brzopleto šutirati te su uz sve to u prvom poluvremenu čak 7 puta pogodile okvir gola. Prijedorčanke su igrale strpljivo i pomalo smanjivale zaostatak da bi u 18. minuti uspjele izjednačiti na 11:11.

To kao da je malo prodrmalo domaće igračice koje prave mini seriju od 4:0, ali se gošće ne predaju nago se ponovo približavaju na samo -2 (16:14) u 24.minuti. Nakon toga Gruđanke kao da su se uozbiljile te pojačavaju tempo i do kraja poluvremena odlaze na 5 golova prednosti (21:16).

Očito je u poluvremenu trenerica Zlata Zubac dala prave upute svojim igračicama, u prvom redu što se tiče obrane, jer su drugo poluvrijeme domaće igračice odigrale sa pravom obranom koja je u Prvih 10 minuta primila samo jedan gola, a do 55.minute samo 4 gola u drugom poluvremenu. Plod tako dobre obrane bio je i niz lakših golova, a konačno se i preciznost malo popravila tako da je rezultat drugog poluvremena do 55.minute bio 19:4. Samu završnicu utakmice odigrale su igračice koje imaju manju minutažu u grudskoj ekipi, ali su i one uspjele održati razliku do konačnih 43:24. Ovom pobjedom Grude su ostale na vodećem mjestu na ljestvici Premijer lige BiH za rukometašice.