Hrvatska nadigrala Srbiju u borbi za drugi krug

Hrvatska rukometna reprezentacija u važnoj je utakmici pobijedila Srbiju 23:20 i napravila velik korak prema plasmanu u drugi krug Europskog prvenstva. Sada joj u zadnjem kolu treba pobjeda nad Ukrajinom, a mora joj se i poklopiti rezultat na utakmici Francuske i Srbije.

Hrvatska je odlično otvorila utakmicu uz malu pomoć Srba koji su grubo ušli u utakmicu i tako već u prvom napadu zaradili dva isključenja. Iskoristila je to da stekne prednost od tri gola, no Srbija se postupno vratila u egal. Ipak, na individualnu kvalitetu Luke Cindrića i Tina Lučina Hrvatska je na kraju poluvremena vezala tri pogotka i otišla na poluvrijeme uz prednost 11:9.

Šunjić obranama prelomio utakmicu

U drugom poluvremenu Hrvatska se uspjela odvojiti nakon nekoliko vezanih sjajnih obrana Mate Šunjića. Izabranici Hrvoja Horvata čuvali su prednost od četiri razlike, a ponovo se u junaka prometnuo Tin Lučin s realizacijom 5/6. Šunjić je pred kraj na prazan gol zabio za +5, lovilo se važnih +6 kojim bi Hrvatska u zadnjem kolu ovisila sama o sebi, no Srbi su uspjeli doći do -3.

Igračem utakmice proglašen je povratnik Luka Cindrić koji je zabio tri gola. Više od njega postigli su Ivan Čupić i Ivan Martinović (svaki po šest), dok je već spomenuti Tin Lučin zabio jedan manje od njih dvojice.

Hrvatska mora pobijediti Ukrajinu pa čekati rezultat Francuske i Srbije

Hrvatska sada prije svega mora pobijediti autsajdera Ukrajinu u ponedjeljak od 18 sati, a nakon toga će pratiti rezultat Francuske i Srbije. Pobjeda Francuske ili remi vode Hrvatsku dalje, dok bi pobjeda Srbije između dva i šest razlike izbacila Hrvatsku. Na jedan i sedam razlike gledao bi se broj postignutih golova u međsobnim srazovima ove tri ekipe, a svaka pobjeda Srbije odvela bi je dalje uz Hrvatsku.

Podsjetimo, Hrvatska je danas nastupila bez Duvnjaka, Mamića, Davida Mandića, Šušnje, Mihića i Mateja Mandića, a na Euru su debitirali Luka Cindrić, Željko Musa, Marin Jelinić, i Valentino Ravnić. Marino Marić pridružio se momčadi, no danas nije nastupio.