Izviđač na krilima Kosa u finišu slomio otpor dobrog Gradačca

PRO Oglas

Punih 50 minuta rukometaši Gradačca bili su podjednak, možda i za nijansu bolji rival od Izviđača, ali je aktualni prvak ipak uspio slomiti njihov otpor i upisati pobjedu (36:32) u 19. kolu Premijer lige.

U vrlo zanimljivom meču “skauti” su počeli praviti razliku u trenutku kada su zaigrali dublje u odbrani i brže u napadu. U prelomnim momentima dobar na golu bio je Haris Suljević, a konce igre u napadu preuzeo je Miloš Kos, pa je Izviđač pobjegao na tri razlike i više nije ispuštao prednost.

Ipak, stigao ih je i umor što je rezultiralo povećanim brojem tehničkih grešaka. Prednjačio je u tom segmentu najbolji strijelac Luka Karanović, koji je poslije sedam golova u prvih 30 minuta u nastavku postigao samo jedan.

Ovo je deseta pobjeda Izviđača kojom je ostao u igri za prve tri pozicije, dok je Gradačac doživio 11. poraz i ostao na 13 bodova, te će se do kraja boriti za ostanak.

Kos je meč završio sa osam golova, a Suljević je zaustavio 14 lopti, dok su osim Karanovića, efikasni u redovima Gradačca bili Goran Šarenac i Fatmir Sarajlić sa po pet golova. Odličan je na golu bio Dražen Stojanović sa 11 obrana, ali to nije bilo dovoljno za iznenađenje.