Izviđač nakon sedmeraca eliminirao Linz

PRO Oglas

Nije čest slučaj, ali događa se. Rukometaši Izviđača su izborili prolaz u drugo kolo EHF Kupa, nakon boljeg izvođenja sedmeraca. U nevjerojatno zanimljivoj i uzbudljivoj utakmici Izviđača i Linza na kraju su uspjeli slaviti 38:35, što je bilo dovoljno za prolaz dalje.

Linz je u Ljubuškom branio dva gola prednosti iz prve utakmice (34:32), ali je domaći sastav u nekoliko navrata bio blizu prolaska već u regularnom tijeku utakmice. Posebno u trenucima kada Izviđač odlazi na četiri odnosno pet golova prednosti, međutim tako nisu mislili gosti koji su iskoristili promašene zicere domaćina i u posljednjoj minuti bilo je 33:31.

Nakon greške Izviđača (prekršaj u napadu) gosti su imali 20 sekundi i igrača više, ali nisu realizirali napad i prišlo se izvođenju sedmeraca. Prva četiri sedmerca realizirana su s obje strane, a onda je golman Ivan Herceg obranio udarac najefikasnijeg gostujućeg igrača Alexandera Hermanna, a pobjednički gol postigao je Diano Ćeško.

Najefikasniji u Izviđaču bio je Miloš Kos s 9 postignutih golova, Ivano Pavlović dodao 6, a povratnik u momčad Berin Keso 4, dok je vratar Aldin Alihodžić imao 8 obrana, od čega sedam u drugom poluvremenu. Kod Linza Alexander Hermann zabio je 9, Dejan Babić i lucijan Fizzuleto po 6, a Tomas Cvetko 5. Vratar Markus Bokesch imao je 12 obrana.