Košarkaši Širokog na svom parketu u neizvjesnoj utakmici ipak odnijeli pobjedu protiv Bosne

Košarkaši Širokog nakon dosta mučenja svladali su na parketu dvorane na Pecari momčad Bosne s rezultatom 80:76.

Dvoboj nekadašnjih velikih rivala mogao je otići i na jednu i na drugu stranu, ali Širokobriježani su bili spretniji u završnici i upisali su novu pobjedu.

Otvaranje susreta pripalo je gostima koji su predvođeni Hadžifejzovićem osvojili prvu četvrtinu s rezultatom 19:23.

U drugoj četvrtini Široki je na krilima Zubca, Thomasa i Mandića zaigrao puno bolje, pa je u ovoj dionici postigao 28 košava naspram 17 Bosninih. Stoga, se na odmor otišlo s prednošću Širokobriježana od sedam razlike (47:40).

Nastavak susreta puno bolje otvaraju Sarajlije i po kraju treće četvrtine izgledalo je kako će Bosna odnijeti pobjedu. Oni su u trećoj dionici igre napravili seriju od čak 22:10, a domaće u tim trenucima nije išlo baš ništa.

Ipak u posljednjoj četvrtini domaći se bude i uz dobre role Buljevića, Drežnjaka i Thomasa preokreću rezultat i dolaze na kraju do pobjede. Napravili su prednost od devet koševa viška u zadnjih 10 minuta te su na kraju slavili s konačnih 80:76.

Kod Širokog, zanimljivo, samo se šest igrača upisalo u strijelce, a najboli među njima bili su Aaron Thomas s 22 koša s devet skokova i osam asistencija, Lovro Buljević je dodao 16 koševa i devet skokova, dok je Dario Drežnjak upisao double-double učinak s 15 poena i 12 skokova, a tome je pridodao i četiri asistencije.

Kod gostiju Sead Hadžifejzović je bio najbolji pojedinac s 18 koševa i osam skokova, a double-double učinak upisali su Muhamed Pašalić sa 16 koševa, 12 asistencija i sedam skokova te Aleksandar Sokolović s 15 koševa i 12 asistencija.