Košarkaši Širokog uz uvjerljivu pobjedu ubacili i 106 koševa makedonskom Rabotničkom

Košarkaši Širokog upisali su novu pobjedu u ABA 2 ligi na turniru odigranom u Sarajevu. Nakon pobjede protiv Slobode iz Užica i teškog poraza od vodećeg Studentskog Centra, ovaj put su bili bolji od makedonskog Rabotničkog s rezultatom 106:77.

Nakon prve dvije dionice u kojima je bio poprilično izjednačen rezultat, izabranici Damira Vujanovića početkom drugog poluvremena potpuno su slomili makedonski sastav i ostavili ih na čak minus 29.

Rabotnički je dobio prvu četvrtinu s 18:17, a drugu s 19:18, pa se na poluvrijeme otišlo s rezultatom 37:35 u korist Makedonaca.

Početkom treće četvrtine krenula je prava rapsodija momaka u bijelim dresovima. Raznovrsna napadačka i vrlo čvrsta i borbena igra u obrani dovela je do toga da je Široki u trećoj dionici postigao više koševa nego za cijelo prvo poluvrijeme.

Širokobriježani su brojali do 41, a Rabotnički je ostao na samo 18 koševa, i već tada bilo je jasno da nema nikakvog izgleda da Široki izgbui ovu utakmicu.

Momčad s Pecare je u četvrtoj četvrtini znalački čuvala stečenu prednost te ju je s još osam koševa više nadogradila (30:22), pa je naposlijetku stigla i do troznamenkastog broja koševa, odnosno konačnog rezultata 106:77.

Treba reći kako su momci s Pecare u ovu pobjedu ugradili i dva rekorda ABA 2 lige. Jedan je broj postignutih koševa u jednoj četvrtini, a to je 41, koliko je Široki postigao u trećoj četvrtini. Drugi rekord je broj koševa za poluvrijeme, a Široki je tijekom drugog poluvremena natrpao čak 71 koš u Rabotničkom.

Najbolji u redovima Širokog bili su Amerikanac Aaron Thomas s 22 koša, tri skoka i četiri asistencije te dvije ukradene lopte, potom Dario Drežnjak s 21 košem (tri skoka i tri asistencije), a po 17 koševa pridodali su Buljević i Davis.

Kod Rabotničkog najbolji su bili Balmazović i Pitts s po 22 koša.

Ovo je posljednja utakmica za Široki na turniru ABA 2 lige u Sarajevu, a zasigurno ova pobjeda će im dati veliko samopouzdanje za nastavak sezone.