Košarkaši Sparsa protiv Širokog Brijega upisali šestu uzastopnu pobjedu

Košarkaši Sparsa pobijedili su na Zlatiboru u 13. kolu ABA 2 lige ekipu Širokog Brijega rezultatom 93:80 pa su tako potvrdili fantastičnu formu jer im je ovo bio šesti uzastopni trijumf.

Neizvjesno je bilo od početka meča budući da se nijedna ekipa nije izdvojila. Vodili su i jedni i drugi u prvom poluvremenu, ali je Široki otišao na odmor sa prednošću od tri poena.

Utakmica se prelomila u trećoj dionici meča kada je Spars odigrao odlično, napravio preokret i u posljednju četvrtinu ušao sa osam poena prednosti. Do kraja meča su iskusno sačuvali prednost i upisali zasluženu pobjedu.

Najbolji u redovima Sparsa bio je Orelik s 27 poena, a odličnu partiju pružio je i Kamenjaš s 14 poena i 13 skokova. Thomas je bio najefikasniji kod Širokog s 29 poena, dok je Drežnjak imao 17.

Spars je na drugom mjestu ABA 2 lige s 10 pobjeda i 3 poraza, odnosno dvije pobjede manje od lidera Studentskog centra, koji ima i utakmicu manje. Široki Brijeg je na devetoj poziciji.