Košarkaški spektakl uz dva produžetka pripao Sparsima koje je namučio Široki

Košarkaši Sparsa su u fantastičnoj utakmici savladali Široki Brijeg rezultatom 98:90.

Utakmica je završena nakon velike drame i čak dva odigrana produžetka u kojima je postignuto čak 56 poena.

Prva četvrtina pripala je Širokobriježanima rezultatom 18:14, da bi u drugom Sparsu ne samo nadoknadio zaostatak, već ostvario i lijepu prednost dobio je 27:14, što im je donijelo relativno miran odlazak na poluvrijeme i rezultat 41:32.

Treća četvrtina bila je uvjerljivo najmanje efikasna, te je postignuto samo 18 poena, a pripala je Širokobriježanima rezultatom 12:6, pa je prednost Sparsa uoči četvrte dionice iznosila 3 poena razlike (47:44).

A onda smo u završnici susreta vidjeli pravu dramu. Široki Brijeg je na početku posljednje dionice uspio nadoknaditi i stići do vodstva i tijekom većeg dijela četvrtine održavati isto, ali u posljednjim minutama prednost je prešla sa jedne na drugu stranu.

Vrbica pogađa polaganje uz faul i koristi slobodno bacanje za vodstvo Sparsa 64:63 minutu prije kraja, da bi potom Ivan Kučan trojkom 40 sekundi prije kraja vratio prednost Širokobriježanima (64:66).

Potom ponovo na sceni stupa Mašan Vrbica i postiže poene kojima donosi poravnanje Sparsima i odvodi utakmicu u produžetku.

Prvi produžetak završen je rezultatom 16:16, ali u drugom Sparsi dominiraju i na kraju stižu do pobjede rezultatom 98:90, čime stavljaju točku na ovu fantastičnu utakmicu.

Sparse su do pobjede predvodili Marko Ramljak sa 24 poena, te Mašan Vrbica i Urban Durnik koji su dodali po 19.

U redovima Širokog Brijega najbolji je bio Luka Božić sa 30 poena, dok je dobru partiju odigrao i Mateo Čolak sa 16 postignutih poena.