Leotar na svom terenu upisao pobjedu nad Širokim

U 9. kolu Lige 6 KK “Leotar” je u Sportskoj dvorani “Miloš Mrdić” pobijedio KK “Široki” iz Širokog Brijega 94:86 (32:23, 12:25, 29:15, 21:23). Ovo je druga pobjeda Trebinjaca u Ligi 6.

Leotar je odlično počeo i nakon pet minuta imao je prednost od četiri koša 16:12, a ovaj period je završen sa 32:23.

U drugoj četvrtini je došlo do preokreta jer su ovih deset minuta gosti dobili sa 12:23 i na poluvrijeme se otišli sa plus četiri 44:48.

Početkom treće četvrtine domaćin je odmah nagovijestio da ova četvrtina neće biti kobna za njih. Dobrom igrom, preciznim šutem i borbenošću dobili su ovaj period sa 29:15 i rezultatom 73:63 ušlo se u posljednjih deset minuta.

Gosti su u posljednjem periodu prijetili i došli su do izjednačenja 77:77 u 35. minutu. Međutim, domaćin je igrao smireno i do kraja susreta nije dao ni u jednom trenutku gostima da pređu u vodstvo.

U tim trenucima pomogla im je i publika skandiranjem i navijanjem “Leo, Leo” što je na kraju rezultiralo pobjedom 94:86.

Kod Leotara je petoro igrača imalo dvocifren učinak i to Mijović 23, B. Đurasović 18, Miladinović 17, Aleksić 13 i Ninković 11 koševa, a kod gostiju istakao se Thomas sa 29 koševa.

KK “Leotar”: Šućov 3, S. Damjanović, B. Đurasović 18, Raičević 4, Aleksić 13, Mijović 23, Marić, Miladinović 17, Milidragović 2, Ninković 11, Šakotić, N. Đurasović 3. Trener: Miro Vukoje.

KK “Široki”: Marušić, Rembert 3, Čović, Čolak 20, Zubac 3, Bošnjak, Buljević 10, Thomas 29, Drežnjak 11, M. Damjanović, Dominik Vujanović 3, Mandić 7. Trener: Damir Vujanović.