Luka Modrić jučer u Helsinkiju postavio novi rekord

Kraljevski klub jučer je osvojio europski superkup nakon što je svladao u Helsinkiju pobjednika Europske lige Eintracht Frankfurt s 2:0.

Kako je Carlo Ancelotti i najavio, Luka Modrić je igrao od početka, a izašao je nakon oba gola svoje momčadi. Za kraljeve je pogodio David Alaba u 37. minuti, a Karim Benzema je u 65. minuti osigurao pobjedu.

S tim zgoditkom Francuz je prestigao Raula na vrhu liste najboljih strijelaca, ispred je još samo Cristiano Ronaldo. Osim tog ostvarenja, jučerašnji trofej je bio krucijalan i za kapetana hrvatske reprezentacije.

Dva puta osvojili zajedno

Naime, osvajanjem još jednog superkupa, Luka Modrić je ponovno Hrvat s najviše osvojenih europskih superkupova. Osvajanjem prošle godine nakon penala Mateo Kovačić s Chelseajem protiv Villarreala se izjednačio na toj listi s maestrom.

Dvije godine zaredom ovi su elitni hrvatski veznjaci dizali “kantu” zajedno. Bilo je to 2016. i 2017. godine kada su dijelili madridsku svlačionicu. Luka je s Realom, a bez Matea osvojio superkup 2014. godine.