Malonogometaši Hercegovine plasirali se u Premijer futsal ligu BiH

Malonogometaši Hercegovine izborili su plasman u Premijer futsal ligu BiH, nakon lutrije penala pobijedili su Banoviće s rezultatom 9:8.

Podsjetimo, regularni dio utakmice završio je s rezultatom 5:5 kao i prva utakmica finala u Banovićima.

Domaća ekipa je samo deset minuta prije kraja utakmice imala uvjerljivo vodstvo od 5:1 i činilo se da će lako privesti utakmicu kraju.

Ozljeda do tada sjajnog na golu Gorana Marušića, poremetila je momčad te su gosti u samo 3 minute postigli 4 pogotka za poravnanje od 5:5.

Kod izvođenja penala pogotke nisu postigli Skoko i Mikulić te su gosti imali penal za pobjedu.

Tada junak današnje utakmice Franjo Sesar brani dva penala u nizu i dovodi MNK Hercegovinu u Premier futsal ligu BiH.

Zanimljivo, odlučujući pogodak iz penala za Premijer futsal ligu BiH postigao je najmlađi David Barbarić.

MNK Hercegovina je dobro otvorila utakmicu i već u 6. minuti preko Davida Barbarića došla u vodstvo 1:0.

Zovko je uputio jak udarac, a Barbarić majstorski petom skrenuo u gol gostiju.

Osam minuta kasnije Marko Sesar je odlično s lijeve strane uposlio Franju Skoku, a on lagano iz blizine plasira loptu za 2:0.

Gosti nisu imali izbora pa su već u prvom poluvremenu krenuli s golman igračem, što im se isplatilo u 16. minuti za smanjene rezultata od 2:1 preko Mujića.

Početak drugog poluvremena za MNK Hercegovinu je počeo odlično pogotkom Blage Gašpara za 3:1.

U stilu velikog majstora Gašpar se oslobodio svog čuvara i snažnim udarcem pogodio gol gostiju.

Gosti su nastavili igrati s golmanom igračem, a u tom periodu utakmice Hercegovina se odlično branila i s dva pogotka Zovke i Gašpara otišla na visokih 5:1.

Od 30 do 33 minute veliki šok za domaće. Dva pogotka Mujića te pogotci Demirovića i Bundić donijeli su poravnanje 5:5.

U posljednji sedam minuta utakmice nije bilo pogodaka pa se pristupilo izvođenju penala.

Penali su Franu Sesara pretvorili u junaka utakmice za konačnih 9:8 i plasman u Premijer futsal ligu BiH.