Mlade Kočerinske nade, Matija Kožul i Ana Mikulić zlatne na Prvenstvu Federacije BiH

PRO Oglas

U subotu 9.4.2022. u Zenici održalo se Prvenstvo Federacije BiH u olimpijskom taekwondou za sve uzraste, u disciplinama forme i sportska borba. Na Prvenstvu se okupilo oko 300 natjecatelja iz 33 kluba sa prostora Federacije.

Taekwondo klub “Poskok Kočerin” predstavljalo je 7 članica kluba koje su se natjecale u obje discipline. Ukupno su osvojile 7 medalja ali ovaj put nije bilo zlatnih medalja. Srebrne medalje u disciplini forme osvojile su Nika Vukoja i Anamarija Gašpar a brončane Antonija Vukoja, Martina Gašpar, Ana Mikulić i Lea Ivanković. Nika Vukoja je u disciplini sportska borba osvojila brončanu medalju.

Isti dan se održao i Kup akademije Jale za mlađu djecu na kojem su nastupile mlađe članice Kluba te su ostvarile stopostotni uspjeh. Ana Mikulić je nakon dvije pobjede osvojila zlato u kategoriji mlađih kadetkinja do 47 kilograma a Matija Kožul je nakon 4 uvjerljive pobjede u kategoriji do 36 kilograma također osvojila zlato te je proglašena najuspješnijom djevojčicom u svojoj konkurenciji.

Kočerinske poskoke sad očekuje kratki predah a nakon toga pripreme za polaganje i međunarodne turnire u Hrvatskoj.

Čestitke mladim kočerinskim sportašicama na rezultatima.