Modri su preokrenuli, uspjeli povesti, no nisu uspjeli zadržati vodstvo

Dinamo je u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu prvaka na domaćem terenu remizirao 2:2 s makedonskim prvakom Shkupijem. Šokantan je to rezultat za Dinamo koji je bio izraziti favorit u ovom ogledu, ali u ranoj fazi susreta se našao u zaostatku. Na 1:1 poravnao je Arijan Ademi pred sam kraj prvog poluvremena.

I taman kad je momčad Ante Čačića golom Brune Petkovića došla do preokreta u 86. minuti, tri minute kasnije nakon greške obrane i Dominika Livakovića primila je pogodak za konačnih 2:2. Odluka o prolasku u treće kolo kvalifikacija past će tako za tjedan dana u Skoplju, a utjeha za Dinamo može biti što je ovo druga sezona u kojoj se u europskim natjecanjima ne broje golovi u gostima.

Shkupi šokirao Dinamo u uvodu utakmice

Dinamo je otvorio utakmicu tražeći rani pogodak, a veliku šansu u desetoj je minuti imao Ademi. Prvo je Perić sjajno proigrao Petkovića, koji je spustio loptu kapetanu Dinama, ali on je u čistoj situaciji šutirao previsoko.

Shkupi je uspio odbiti taj uvodni Dinamov nalet i konsolidirati se, a zatim u 25. minuti dočekati grešku domaće momčadi. Alvarez je poslao dugu loptu koja je preletjela cijelu Dinamovu obranu, nitko nije uspio kvalitetno ispratiti Brazilca Quevena koji se ubacio iz drugog plana i matirao Livakovića. Zamalo je to obranio vratar Dinama, ali nije imao sreće.

Srećom po Čačićevu momčad, pred sami kraj prvog poluvremena uspjela je postići pogodak. Moharrami je u 44. minuti ubacio s desne strane, a Ademi glavom pogodio za 1:1. Odbila se ta lopta od poda i zatim u neuhvatljivom luku za vratara Naumovskog završila u mreži.

Dinamo nakon brojnih prilika napokon preokrenuo pa odmah ispustio prednost

Dinamo je u drugom poluvremenu dominirao. Velike prilike do 80. minute imali su Ljubičić, Drmić, Petković i Ademi, ali nisu ih uspjeli realizirati. S druge strane, gosti su imali tek pokoji obećavajući nalet iz kontranapada.

Brojni napadi urodili su plodom u 86. minuti. Menalo je ubacio s desne strane, Oršić je spustio za Ademija, a on je loše zahvatio loptu u namjeri da šutira. Ipak, ta se lopta sretno odbila do Petkovića, koji nije pogriješio u čistoj situaciji. Izgledalo je kao da je donio pobjedu Dinamu, no nije bilo tako.

Samo tri minute kasnije, obrana Dinama ponovno je zaspala. Perić je izgubio zračni duel, a ostatku obrane se iza leđa prikrao Renaldo Cephas. Bio je otprilike na vrhu kaznenog prostora, ali Livaković je izašao jako daleko od gola, što je Cephas kaznio lobom za konačnih 2:2.