Mustapićeva Mladost slavila u Posušju 82:75

Košarkaši Posušja u 10. kolu prvenstva BiH poraženi su od Mladosti od Mrkonjić Grada 82:75. Posuška dvorana bila je puna, ali ni odlična publika nije mogla pomoći Žutima u ovoj utakmici.

Domaći su dobili samo prvu četvrtinu (21:20), a nakon toga uglavnom hvatali prednost gostiju. Utakmica je bila dosta izjednačena, dvije minute prije kraja tricom Ivice Širića i potpuno izjednačena.

Minutu i 11 sekundi prije kraja bilo je 72:72, a onda gosti koriste nedostatak koncentracije u domaćoj igri i utakmicu završavaju u svoju korist.

Najučinkovitiji kod Posušja bio je Wiggins s 20 koševa, a dodao je tome i 17 skokova i tri asistencije. Pratio ga je Marko Ramljak s 19 koševa, 4 skoka i jednom asistencijom.

Ivica Širić postigao je 14, a Josip Ramljak deset koševa.

Kod Mladosti koju je s klupe vodio bivši trener Posušja Tihomir Mustapić prednjačili su Kapetanović s 20 i Milošević sa 16 koševa. Već za tri dana Žuti gostuju u Sarajevu kod Sparsa, jedne od najboljih momčadi lige.