Ništa od povijesnog uspjeha za tenis Bosne i Hercegovine

PRO Oglas

Muška teniska reprezentacija Bosne i Hercegovine izgubila je u borbi za plasman u grupnu fazu Davis Cupa na gostovanju Švedskoj u Stockholmu rezultatom 3:1.

U četvrtom meču Damir Džumhur je danas poražen od Mikaela Ymera rezultatom 2:1 u setovima, a drugi poraz najboljeg tenisača BiH u duelu sa Šveđanima značio je kraj dvoboja.

Švedski tenisač je prvi set dobio u svoju korist rezultatom 6:1, a onda mu je Džumhur uzvratio istom mjerom i poravnao set na 1:1. U trećem setu Ymer je bio uspješniji sa 6:3 i odveo svoju momčad u grupnu fazu Davis Cupa među 16 najboljih momčadi svijeta.

Podsjetimo, Šveđani su jučer poveli 2:0 nakon što je Mikael Ymer savladao Mirzu Bašića 6:4, 7:5, a Elias Ymer Damira Džumhura 6:1, 6:4.

Prvu pobjedu BiH reprezentacija ostvarila je danas u igri parova, gdje su Mirza Bašić i Tomislav Brkić pobijedili Andrea Goranssona i Eliasa Ymera rezultatom 6:4, 6:2 i smanjili rezultat na 2:1, no to je bio jedini dvoboj u kojem su BiH igrači pobijedili u Stockholmu.