Pavić i Mektić u Ženevi nastavili pobjednički niz

Osvajači rimskog Mastersa Nikola Mektić i Mate Pavić nastavili su pobjednički niz svladavši u dvoboju prvog kola na ATP turniru u Ženevi Nizozemca Sandera Arendsa i Poljaka Szymoa Walkowa sa 6:4, 6:4 za 70 minuta. Hrvatski tenisači nisu morali spašavati prilike za brejk suparnika pa im je po jedan oduzeti servis u svakom setu bio dovoljan za šestu uzastopnu pobjedu, a ukupno 16. u ovoj godini (16:10).

Olimpijski pobjednici i prvi nositelji turnira u Ženevi u četvrtfinalu igrat će protiv monegaško-francuske kombinacije Romaina Arneoda i Fabricea Martina. Podsjetimo, Pavić i Mektić su u Rimu spasili meč-loptu protiv Amerikanca Johna Isnera i Argentinca Diega Schwartzmana.

U konačnici su rezultatom 6:2, 6:7 (6), 12:10 nakon devet mjeseci čekanja osvojili deseti zajednički trofej i obranili naslov pobjednika turnira u Rimu. Uskoro ih očekuje i nastup na Roland Garrosu, na kojem prošle godine nisu mogli nastupiti zbog pozitivnog rezultata na testiranju na koronavirus.