Pobjeda košarkaša Posušja nad ekipom Široki II

Nakon više od pet tjedana pauze žuti su se vratili igranju utakmica i s Širokim II odigrali utakmicu 10. kola prvenstva košarkaškog saveza Herceg-Bosne.

Posušje je pobijedilo rezultatom 75:69.

Od prve četvrtine gledali smo pravi fight. Blaga razlika jedne strane, pa stizanje, pa sve to još jednom na drugoj strani.

Četvrtina je tako i završila, izjednačeno s rezultatom 16:16.

Druga četvrtina identična je prvoj – neriješen rezultat, košarkaško nadmudrivanje obje ekipe naizmjenice, igranje živaca. U posljednjim minutama druge četvrtine, baš onda kad je trebalo, trener Jurišić pronalazi petorku koja odlično surađuje i koja na odmor odlazi s minimalnim vodstvom 39:36.

Četvrtinu je obilježila i ozljeda zgloba Lebe, koji se do kraja utakmice nije niti vraćao na teren.

Treća četvrtina se nastavila igrati u istom ritmu u obje ekipe, te završava rezultatom 60:60.

Početak zadnje četvrtine obilježio je mali broj poena i 4 minute prije kraja rezultat je 66:66.

Trener Jurišić zove timeout, nakon kojeg žuti polaganjem i tricom Josipa Ramljaka, odlaze na prednost od 5 razlike, koja je se održala do kraja susreta.

Kod Posušja najefikasniji je bio Ivica Širić sa 24 poena, 10 skokova, 4 asistencije i 2 blokade, a „dvocifreni“ su bili Ante Kovač i Ante Leko sa po 12 i Nikola Lebo sa 10 poena. Odličan je bio i Ante Begić koji je odigrao svih 40 minuta i upisao 7 poena, 9 skokova,10 asistencija i 3 ukradene lopte.

Kod ekipe Širokog II 18 poena je postigao Marko Bošnjak.