Pobjedom nad Leotarom, nogometaši Širokog Brijega probili se na prvo mjesto prvenstvene tabele

Nogometaši Širokog Brijega pobijedili su na Pecari ekipu Leotara rezultatom 1:0 te su se tako probili na prvo mjesto prvenstvene tabele.

Domaćini su na početku stvarali veliki pritisak koji nije urodio plodom, a kako je odmicala utakmica Leotar je igrao sve bolje pa su umalo u nekoliko navrata stigli do gola.

Ipak, sedam minuta prije odlaska na odmor dosuđen je penal za Široki Brijeg nakon što je Souza bio oboren u šesnaestercu gostiju. Siguran s bijele točke bio je Vukoja za 1:0.

U drugom poluvremenu dosta lošija igra oba rivala. Široki je nastavio kreirati dobre akcije bez nekog učinka, dok je Leotar stidljivo napadao pa i nije bilo većih uzbuđenja pred golom Širokog koja bi mogla naslutiti izjednačujući pogodak ekipe iz Trebinja. Ostalo je konačnih 1:0.

Široki je večerašnjim trijumfom prestigao Sarajevo na prvom mjestu Premijer lige BiH. Širokobriježani imaju bod više od Bordo tima koji ima utakmicu manje. S druge strane, Leotar je na pretposljednjem mjestu. U narednom kolu Široki gostuje prvaku Zrinjskom, dok će Leotar ugostiti Velež.