Poraz Dinama, Petković promašio zicer u završnici

Dinamo je poražen na gostovanju kod norveškog prvaka Bodo/Glimta 1:0 u prvoj utakmici play-off runde kvalifikacija za Ligu prvaka. Jedini pogodak na utakmici postigao je Amahl Pellegrino u 37. minuti, okrunivši tako dominaciju domaćih u prvom dijelu.

Dinamo je bio bolja momčad u drugom poluvremenu, ali nije uspio doći do gola iako je imao dobrih prilika. Za plasman u Ligu prvaka Dinamo će sada morati tražiti pobjedu na Maksimiru, dok će u protivnom igrati Europa ligu.

Ohrabrujuća je činjenica da je Bodo/Glimt izrazito domaćinska ekipa te u Europi ove sezone još ne zna za pobjedu na gostovanjima. Kod sjevernoirskog Linfielda izgubio je 1:0, a kod litvanskog Žalgirisa je odigrao 1:1.

Dominacija Norvežana u prvom poluvremenu

Bodo se nametnuo od početka utakmice, bio je aktivniji prema naprijed i imao je niz poluprilika koje ipak nisu ozbiljnije ugrozile Livakovića. S druge strane, jedini dobar pokušaj Dinamo je u prvom dijelu imao u 23. minuti, kada je Oršićev udarac iz daljine domaći vratar morao odbiti u korner.

Pritisak Norvežana donio im je u 37. minuti i pogodak iz prve velike šanse. Mvuka Mugisha ubacio je s desne strane, Lauritsen je bio kratak, a Pellegrino se ubacio ispred Šutala i Ristovskog i glavom iz čiste situacije svladao Livakovića.

Samo pet minuta kasnije Bodo/Glimt je bio blizu povećanja prednosti. Salvesen je nadskočio obranu Dinama i pucao glavom nakon ubačaja iz kornera te, srećom po hrvatskog prvaka, pogodio gredu.

Dinamo se uspio probuditi u drugom dijelu, ali ne i poravnati

Domaća je ekipa bolje ušla i u drugo poluvrijeme te je u 53. minuti ponovno bila vrlo blizu pogotka. Pellegrino je još jednom bio u završnici, no njegov udarac s lijeve strane prošao je malo pored vratnice.

Dinamo je nakon toga ipak preuzeo kontrolu nad utakmicom i krenuo po poravnanje. U 71. minuti poništen je pogodak Baturine zbog zaleđa Petkovića u začetku akcije. Upravo je Petković bio najopasniji igrač Dinama otkako je ušao na početku drugog dijela, ali je na kraju ispao tragičar.

U 86. minuti je pobjegao domaćoj obrani, othrvao se naletima dvojice igrača koji su ga pokušali srušiti, da bi onda zakazao u završnici. Izbio je sam pred vratara i šutirao silovito, ali taj je udarac tek prohujao pored vratnice.