Poraz Posušja od Borca

Prvi meč 14. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine na stadionu Mlakve u Novom Gradu odigrali su Borac i Posušje.

Na kraju smo vidjeli nevjerovatnu završnicu utakmice i trijumf Borca 2:1.

Iz slabog prvog poluvremena može se izdvojiti napad Posušja u 15. minuti. Boban je uposlio Jovića, koji umjesto da šutira, pokušava asistirati i dobra prilika odlazi u nepovrat.

Nakon toga period igre koji je pripao Borcu. Ninković je prvo propustio dobru šansu, zatim i Mrkaić, a u 65. minuti zbog zaleđa je opravdano poništen pogodak Envera Kulašina.
Mogao je Borac do gola i pobjede u 85. minuti kada je iz gužve šutirao Gajić, ali blokirala je njegov šut obrana gostiju.

Kada sve to domaća ekipa nije iskoristila, sijevnula je kontra gostiju koju u 90. minuti u gol pretvara Boban kojem je to treći gol u posljednje dvije utakmice, nakon što je dva gola postigao protiv Tuzla Cityja (3:0).

Dvije minute nakon toga greška domaće obrane, Zakarić dodaje za Piščevića koji pogađa za 1:1. Nije se stigla gostujuća ekipa ni okrenuti, a sudac Miloš Gigović na signalizaciju pomoćnog sudca dosudio je sumnjiv penal za domaći tim koji je u pobjedu od 2:1 pretvorio Zakarić. O penalu će se sasvim sigurno mnogo pričati, a pune ruke posla imat će odbor za sudce.

Inače, Posušje je u ovoj utakmici bilo itekako desetkovano, s obzirom na to da su u 13. kolu protiv Tuzla Cityja po treći žuti karton zaradili Krišto, Hanuljak i Zvonimir Begić.

Također, danas su u ekipi Borca po treću žuti karton zaradili Vojnović i Pišćević i njih nećemo gledati u narednom kolu.

U narednom kolu Borac će gostovati kod Igmana, dok će Posušje dočekati Sarajevo. U međuvremenu, u srijedu će Borac u Kupu Bosne i Hercegovine u goste Krupi, a Posušje Kolini.