Remi Širokog i Zrinjskog u sjajnoj atmosferi na Pecari

Nogometaši Širokoga Brijega i Zrinjskog odigrali su 1:1 u 71. velikom hercegovačkom derbiju 16. kola Premijer lige BiH igranom u nedjelju navečer pred 5.000 gledatelja (službena statistika) u sjajnoj atmosferi na stadionu Pecara.

Zrinjski je na početku utakmice imao posjed, no bez izglednijih prilika dok su se Širokobriježani bili bazirali na kontranapade.

U drugoj polovici prvog poluvremena domaći su bolje zaigrali, bilo nekoliko prilika na obje strane, no bez većih uzbuđenja. Najbolju priliku u prvom dijelu imali su Mostarci kada je Nemanja Bilbija u 45. minuti pogodio vratnicu.

U nastavku susreta igralo se nešto otvorenije, a što je utakmica odmicala kraju gol je visio u zraku.

Širokobriježani su poveli u 67. minuti. Nakon kornera bila je gužva u kaznenom prostoru Plemića, lopta se odbila do Mihaela Kuprešaka koji centrira, a Ilija Mašić glavom pogađa sa sedam metara za erupciju oduševljenja na Pecari.

Vodstvo domaćih nije dugo potrajalo. U 73. minuti Zrinjski je izjednačio na 1:1. Bekić je centrirao, Tičinović glavom prebacio, a Slobodan Jakovljević pogodio s nekoliko metara iz dvojbene situacije. Ni TV kamere nisu mogle dobro otkriti je li bilo zaleđenje.

Aktualni prvak BiH imao je blagu terensku inicijativu nakon izjednačujućeg pogotka, ali promjene rezultata do kraja nije bilo.

Zrinjski ostaje na prvom mjestu Premijer lige BiH s 33 boda dok je Široki Brijeg ostao na drugom mjestu s četiri boda manje.

U 17. kolu Široki Brijeg na Pecari dočekuje dobojsku Slogu dok Zrinjski na svom stadionu igra protiv gradskog rivala Veleža.