Remi u susjedskom derbiju

Široki Brijeg je u susjednom derbiju ugostio ekipu Posušja, a završeno je podjelom bodova, 1:1.

Prvi pokušaj imali su gosti u 15. minuti susreta kada je Mašić šutira, a njegov šut Miškić sigurno obranio.

Prvu veliku šansu na utakmici imalo je Posušje. U 28. minuti Zvonimir Vukoja se našao u šansi, ali njegov šut glavom odlazi pored gola domaće ekipe.

Pet minuta kasnije stigla je kazna. Sjajnu je akciju napravio domaći tim, Daniel Lukić je bio nesebičan, uposlio Božu Vukoju koji pogađa za vodstvo domaće ekipe.

Na otvaranju drugog dijela Brekalo je imao jedan pokušaj, no Horkaš je zaustavio.

Utisak je da je Posušje tijekom cijelog drugog poluvremena bilo bliže izjednačenju, a na kraju su do njega i došli u 89. minuti.

Pavković je lijepo prihvatio jednu loptu i smjestio je u mrežu Miškića s nekih 15-ak metara udaljenosti.

Koliko je ovaj derbi značajan u Hercegovini i koliko rivalstvo imaju ova dva kluba, dovoljno pokazuje i činjenica da je oko 1.000 navijača Posušja ispunilo južnu tribinu stadiona Pecara.

Nakon ovog utakmice i kola, Široki Brijeg je na 6. poziciji s 33 boda, dok je Posušje deveto s 24.

U narednom kolu Široki Brijeg će u Trebinje kod Leotara, dok će Posušje dočekati Slobodu.