Rezervni Villarreal lako pobijedio Hajduk

Hajduk je poražen 4:2 na gostovanju kod Villarreala u prvoj utakmici play-off runde kvalifikacija za Konferencijsku ligu. Iako je Hajduk vrlo rano poveo golom Stipe Biuka, domaća je momčad brzo okrenula rezultat u svoju korist. Do 85. minute bilo je 4:1, a tada je poraz iz jedanaesterca ublažio Marco Fossati i ostavio Hajduku nadu za senzaciju u uzvratu.

Treba napomenuti da Villarreal nije igrao u najjačem sastavu, pa su tako na klupi ostali redom standardni vratar Geronimo Rulli, stoperi Pau Torres i Raul Albiol, veznjak Dani Parejo i krilni napadač Yeremy Pino. Juan Foyth i Etienne Capoue nisu konkurirali za nastup.

Sjajan početak Hajduka brzo je poništen

Hajduk nije mogao ni zamisliti bolji početak utakmice. Poveo je već u drugoj minuti. Livaja je povukao napad i gurnuo loptu prema golu, a branič Villarreala ju je preusmjerio ravno na nogu Biuka, koji je iskoristio čistu situaciju i pogodio za prednost Hajduka.

Ipak, Splićani tu prednost nisu uspjeli dugo zadržati. U 14. je minuti iskusni Jose Luis Morales poentirao za poravnanje. Olako se prošetao po desnoj strani Hajdukove obrane i uputio udarac koji je Borevković nesretno skrenuo, pa je bio neobranjiv za Kalinića.

Samo pet minuta kasnije Villarreal je došao do preokreta autogolom Marka Livaje. Baena je izveo slobodan udarac s lijeve strane i oštro ubacio u šesnaesterac, gdje je Livaja pokušao očistiti loptu ispred Gerarda Morena, ali je pritom svladao svog vratara za 2:1 domaćih.

Villarreal u prvom dijelu riješio utakmicu

Villarreal nije posustajao te je tražio povećanje prednosti, a do njega je došao u 36. minuti drugim pogotkom Moralesa. Neugodni Chukwueze mu je dodao u prostor, a Morales je bio brži od Hajdukove obrane i prizemnim udarcem u prvi kut matirao Kalinića.

Prvo poluvrijeme zaključeno je golom momčadi Unaija Emeryja u sudačkoj nadoknadi. Akcija za pogodak došla je iz brze kontre nakon Hajdukovog kornera, a Morales je ovaj put bio asistent za Gerarda Morena, koji nije imao težak zadatak, gurnuti loptu pored Hajdukovog vratara.

Fossati ublažio poraz

Villarreal u nastavku ipak nije bio tako opasan kao u prvih 45 minuta. Lovre Kalinić morao je intervenirati više puta, ali svi ti pokušaji uglavnom su se svodili na udarce s ruba ili izvan šesnaesterca.

Hajduk je to kaznio u 85. minuti. Marco Fossati realizirao je jedanaesterac koji je izborio Nikola Kalinić kada ga je u skoku Mandi pogodio laktom i raskrvario ga. Kalinić je morao napustiti teren, pa je u igri zapravo proveo dvije minute, dok mu se četiri minute ukazivala pomoć.

Taj pogodak Hajduku je zapravo donio i prihvatljiv rezultat uoči uzvrata na Poljudu, koji se igra za tjedan dana. Ipak, pobijediti dva ili više razlike prošlogodišnjeg polufinalista Lige prvaka bit će jako težak zadatak za momčad Valdasa Dambrauskasa.