Rukometaši BiH izgubili od Češke i ostali s minimalnim šansama za drugi krug EP-a

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine doživjela je poraz od Češke u utakmici 2. kola Europskog prvenstva rezultatom 27:19.

Česi su puno bolje otvorili utakmicu i već nakon nepunih 10 minuta imali prednost od pet golova.

BiH igrači su se mučili u napadu, u nekim situacijama čak nisu ni uputili udarac prema golu Čeha, a sve je to Češka znalački kažnjavala i odmah na startu stavila do znanja da ih samo pobjeda u ovom susretu zanima.

U sedmoj minuti i izbornik Obrvan, vidno nezadovoljan prikazanom igrom, pozvao je time-out, no ni to nije previše pomoglo BiH igračima koji su nakon prvog pogotka na utakmici čak devet minuta bili bez gola, sve do 12. minute kada je Perić bio precizan.

BiH igrači su se nakon toga malo razigrali, no na ruku nije išla ni činjenica da je golman Češke Mrkva bio izuzetno raspoložen. Do poluvremena su ipak uspjeli da se vrate u utakmicu, Perić je postigao vrlo bitan gol u 27. minuti, nakon čega su odigrali dobru obranu i na pauzu otišli sa zaostatkom od tri gola. Bilo je 12:9.

Za razliku od prvog, na početku drugog poluvremena BiH igrači su znali odgovoriti na golove Češke pa su tako Herceg i Vranješ držali BiH tim u igri, iako su opet lagano primali golove. Dragnića je u 35. minuti pogodio za 14:12 i tada je bilo jasno da BiH u ovoj utakmici može doći do dobrog rezultata, unatoč svim problemima.

U 46. minuti Perić je izborio sedmerac i isključenje i činilo se u tom trenutku da će BiH preokrenuti utakmicu, no na scenu je stupio sjajni Klima, za kojeg BiH tim nije imao rješenje i koji je gotovo sam odlučio ovu utakmicu i u 52. minuti Češku odveo na nedostižnih pet golova.

Nakon toga su Česi mirno priveli utakmicu kraju i na kraju upisali uvjerljivu pobjedu od 27:19.

Narednu utakmicu Bosna i Hercegovina igra za dva dana protiv Španjolske, a taj susret se igra u 18 sati.

Bosni i Hercegovini treba čudo da se plasira u drugi krug, odnosno da Švedska pobijedi i Španjolsku i Češku, a da BiH pobijedi Španjolsku i da se nada da u mini-tabeli od tri reprezentacije imaju najbolji omjer, što će biti izuzetno teško.