Rukometaši Izviđač CO nastavili pobjednički niz

Rukometaši Izviđač CO porazili su u Zavidovićima domaću Krivaju u susretu 28. kola Premijer lige BiH.

Nakon uvodnog vodstva Ljubušaka rezultatom 1:3, domaći rukometaši serijom od 4:0 dolaze do vodstva rezultatom 5:3.

Gosti pri rezultatu 9:9 vraćaju stvari u egal, a ponovo vode s rezultatom 10:11. Potom je uslijedio pad u igri Krivaje koji koriste rukometaši Izviđača i dolaze na plus pet, a na semaforu je bilo 12:17.

Rukometaši Krivaje ipak vežu tri gola te smanjuju na 15:17, a na odmor se odlazi sa 16:18.

Domaća ekipa dobro otvara drugo poluvrijeme do dolazi do izjednačenja od 19:19, a potom i vodi s 21:20. Poslije nekoliko minuta vodstva Krivaje minimalnom razlikom, Izviđač opet vodi rezultatom 23:24, a potom ponovo prave dobru seriju i odlaze na 23:28.

Zavidovićki rukometaši se nisu predavali te smanjuju na dva razlike kod rezultata 27:29, no snage za novi povratak nije bilo. Momčad Izviđača je mirno susret privela kraju te na kraju slavila pobjedu rezultatom 28:34.

Najučinkovitiji kod Krivaje je bio Ismir Salkić sa sedam, te Haris Bašić sa šest pogodaka. Miloš Kos je predvodio Izviđača s osam golova, a po pet su postigli Marijan Šaravanja i Ivano Pavlović.

S ovom pobjedom Izviđač ima 34 boda i zauzima treće mjesto, a već u srijedu slijedi gostovanje u Visokom.