Rukometaši Izviđača nakon preokreta poluvremena zasluženo slavili protiv Iskre iz Bugojna

PRO Oglas

U utakmici s dva dijametralno suprotna poluvremena rukometaši Izviđača zasluženo su slavili protiv Iskre iz Bugojna 25:21, iako su na poluvremenu gubili 11:15.

Izviđač je dobro počeo utakmicu, u 5.minuti poveo je 4:2 i činilo se da će već na startu „pokazati zube.“ U prilog su im išla i tri isključenja gostiju u kratkom razmaku, ali to domaćini nisu materijalizirali. Gosti, predvođeni Benjaminom Čičkušićem okrenuli su rezultat u svoju korist, u 10.minuti bilo je 4:5, dvije minute kasnije 5:7, a u 14.minuti 5:8. Izviđač se u 18.minuti primakao na gol zaostatka 9:10, a zanimljivo je to što je od deset gostujućih golova šest postigao Čičkušić.

Gosti su u 26.minuti imali i pet golova prednosti (9:14), a na odmor se otišlo pri rezultatu 11:15 s dvojicom isključenih igrača Izviđača. Unatoč manjku igrača u polju Izviđač je uspio smanjiti prednost gostiju koja je u 35.minuti bila 14:16. Nakon toga krenuli su domaćini, Milan Mića Vukšić bio je motor momčadi koja je igrala puno borbenije i konkretnije, a svoj obol preokretu dao je i vratar Ante Grbavac s nekoliko skinutih udaraca za redom.

U 41.minuti domaćin je poravnao na 18:18, a gosti slijedećih petnaestak minuta nisu uspjeli zabiti gol, a Izviđač je od 44.minute kad je poveo 19:18 povećavao svoju prednost koja je u 55.minuti iznosila šest golova 24:18, pa je samo bila formalnost privesti utakmicu kraju.

IZVIĐAČ CO – ISKRA 25:21 (11:15)

Sedmerci: Izviđač 5(4), Iskra bez sedmeraca

Isključenja: Izviđač 6.minuta, Iskra 8.minuta

Crveni karton: Sava Ražnatović (Iskra) u 46.minuti – treće isključenje

IZVIĐAČ: Grbavac (9 obrana),Mandić (2 obrane),Vukšić 9,Alilović 3,Kos 2,S.Pavlović 1,Jozinović 3,Primorac,Bošković 2,Bubalo 2,Miličević 1,I.Pavlović,Šoljić 1,Medić,Bebek,Muhović 1. Trener:Toni Čolina

ISKRA: Polić (10 obrana),Čekić 4,Šupić,Zukić,Ljutić 5,Kahrić,Janković 1,Vokši 1,Ražnatović 2,Malkić,Halilović,Purić 1,Čičkušić 7. Trener: Amir Šahman.