Rukometaši Izviđača uvjerljivo do pobjeda nad Slobodom

Izviđač se ove sezone ne šali. Novi ozbiljni protivnik i nova uvjerljiva pobjeda. Skauti su i večeras odličnom igrom, u Ljubuškom, svladali ekipu Slobode u okviru petog kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine, rezultatom 33:24 (16:12).

Od samog početka susreta prednost je bila na strani domaće ekipe. Maksimalnih plus šest domaćini su imali u 21. minuti kod rezultata 13:8. Do kraja prvog dijela Skauti su uspjeli sačuvati prednost pa se na odmor odlazi kod rezultata 16:12.

I u nastavku bez većih problema prednost je bila na strani Izviđača, da bi u posljednjih osam minuta serijom 5:1 „Sakuti“ postavili velikih i sigurnih 33:24.

Najefikasniji u redovima Izviđača bili su Mladen Bošković sa osam te Milan Vukšić, Miloš Kos i Ivano Pavlović sa po pet postignutih golova.

U redovima Slobode istakli su se Benjamin Čičkušić sa pet te Njegoš Đukić sa četiri postignuta gola, piše Svijet Rukometa.