Sarajevo i Široki Brijeg odigrali neriješeno

U posljednjoj utakmici 10. kola Premijer lige BiH, FK Sarajevo i NK Široki Brijeg su na stadionu Bilino Polje u Zenici odigrali utakmicu bez golova (0:0).

Sarajevo je već u trećoj minuti imalo veliku priliku. Lopta je nekako prošla do Ikića koji je uposlio Mulahusejnovića koji pogađa gredu.

Sedam minuta kasnije igrači Sarajeva ponovo pogađaju okvir gola. Čirjak je ubacio za Varešanovića koji pogodađa stativu s pet metara.

U 14. minuti vidjeli smo još jednu veliku priliku za domaćina. Mulahusejnović je bio sam na petercu, ali je loše zahvatio loptu što je Josipović bez ikakvih problema uhvatio.

Plavo-bijeli su prvi put zaprijetili u 27. minuti kada je Ćavar šutirao malo pored gola.

Sarajevo je do poluvremena imalo još dvije dobre prilike. U 38. minuti Josipović brani Mulahusejnovićev pokušaj glavom, dok se u 44. minuti Varešanović ponovno našao u izglednoj prilici, ali se okliznuo i pao.

U prvom dijelu drugog poluvremena nije bilo toliko uzbuđenja. Pokušavali su i jedni i drugi, ali nije bilo opasnije prilike sve do 74. minute. Čirjak je ubacio, Drobarov glavom pogodio gredu koja je ponovno bila saveznik gostiju.

Sarajevo je nastavilo s napadima, a u 89. minuti ponovno pogađaju okvir gola. Vršajević je šutirao glavom, ali stativa spašava Široki Brijeg.

Do kraja utakmice više nije bilo uzbuđenja i obje momčadi osvajaju po jedan bod.

Sarajevo će u 11. kolu gostovati kod Veleža, dok će Široki Brijeg na Pecari ugostiti Posušje.