Široki Brijeg je stigao do osmog naslova prvaka na Memorijalu “Blago Zadro” u Vukovaru

PRO Oglas

Boljim izvođenjem jedanaesteraca Široki Brijeg je stigao do osmog naslova prvaka na Memorijalu “Blago Zadro” u Vukovaru. Nakon 90 minuta igre u finalu 9. Memorijalnog turnira koji se igra u čast hrvatskog heroja Domovinskog rata, general-bojnika Blage Zadre nije bilo pogodaka.

Iako je sami početak finalnog dvoboja nagovijestio sadržajniju utakmicu, dvjestotinjak gledatelja u Borovu Naselju je nazočilo vrlo opreznoj igri s obje strane.

U 3. minuti Branšteter je pobjegao obrani Širokog Brijega i pucao iskosa s lijeve strane, ali njegovu oštru loptu nije imao tko ispratiti na drugoj vratnici. Samo tri minute kasnije Ćavar je sjajno opalio zamalo iznad vrata Markovića.

Igrala se 11. minuta kada jeRiđan pokušao iznenaditi Josipovića udarcem s vrha kaznenog prostora, ali je njegov pokušaj završio iznad vrata. Široki Brijeg je uzvratio u 19. minuti kada je Vukoja ubacio pred vrata Koprivničana, Lukić je ostavio loptu za Rozića, a ovaj je pucao u suparnički blok.

Nakon toga je na drugoj strani dva puta pokušao Žuljević. Prvi je put u 22. minuti loše pucao pored vrata, a onda je Josipović sjajnom paradom zaustavio njegov pokušaj u 27. minuti.

Najizgledniju priliku do kraja poluvremena imao je Ćavar koji je dva puta zaprijetio u 41. minuti.

U nastavku utakmice odmah je zaprijetio Lovrić iz poluvoleja u 47. minuti.

Nastavak je donio uglavnom igru na sredini terena. Široki Brijeg je praktično izmijenio cijelu postavu, a Slaven Belupo je igrao gotovo s identičnim sastavom sa samo tri izmjene.

Dvije najbolje prilike u drugom poluvremenu dogodile su se u razmaku od minutu i pol.

U 66. minuti Kpan je pucao glavom preko gola nakon vrlo dobrog ubačaja Turkovića. Već u sljedećem napadu Slaven Belupo je zaprijetio nakon kornera kada je Boras glavom pucao pored lijeve vratnice.

Do kraja nije bilo izglednijih prilika i pobjednika su odlučili jedanaesterci.

STRIJELCI: 0:1 Marina, 1:1 Mašić, Bašić (brani Josipović), 2:1 Radić, 2:2 Behram, 3:2 Barišić, 3:3 Hlevnjak, Knežević (brani Marković), 3:4 Žuljević, 4:4 Bagarić, 4:5 Zirdum, 5:5 Valinčić, Boras (promašio vrata), 6:5 Kpan.

NK ŠIROKI BRIJEG: Josipović, K. Medić (od 69. Valinčić), Mašić, Šuto (od 82. D. Medić), Kuprešak (od 55. Turković), Ćavar (od 55. Barišić), Lovrić (od 82. Zubac), Vukoja (od 66. Knežević), Pejić (od 55. Kpan), Rozić (od 55. Bagarić), Lukić (od 55. Radić). TRENER: Ivica Barbarić

NK SLAVEN BELUPO: Marković, Hlevnjak, Boras, Zirdum, Riđan, Bašić, Marina, Behram, Žuljević, Branšteter (od 43. Matejaš; od 87. Eskinja), Mađarić (od 76. Žuškin). TRENER: Zoran Zekić