Široki “petardom” za treće mjesto na 8. memorijalnom turniru u čast vukovarskog heroja Blage Zadre

Momčad Jure Ivankovića rutinerski je svladala domaćina u Borovu Naselju i osvojila treće mjesto na 8. memorijalnom turniru u čast vukovarskog heroja Blage Zadre.

Mrežu hrvatskog trećeligaša načeo je Vujinović u 20. minuti nakon asistencije Mujana, a prethodno je „posao odradio“ Blagaić.

Prednost je udvostručio Vukoja iz jedanaesterca u 37. minuti. Prethodno je Zetović napravio preoštar prekršaj nad Blagaićem na rubu šesnaesterca.

U nastavku su treneri pružili priliku uglavnom igračima s klupe i nije bilo nekih prevelikih uzbuđenja do posljednjih dvadesetak minuta igre.

Igrala se 72. minuta kada je jednu odbijenu loptu od domaćeg braniča Ćavar poslao u mrežu za visoko vodstvo.

Do kraja su viđena još dva pogotka. U 82. minuti Ikić je poslao sjajnu dijagonalu na drugu stranu, na loptu je krenuo domaći vratar Marijanović i zbog iznimno lošeg i kišom natopljenog travnjaka slabo je procijenio njezinu putanju, ali sve je dobro pratio Blagaić i lakoćom poslao loptu u praznu mrežu.

Samo minutu kasnije konačan rezultat svojim drugim pogotkom na utakmici postavio je Ćavar na asistenciju Kolege.

STRIJELCI: 0:1 Vujinović (20.), 0:2 Vukoja (37-11m), 0:3 Ćavar (72.), 0:4 Blagaić (82.), 0:5 Ćavar (83.)

HNK VUKOVAR 1991: Dubrović (od 63. Marijanović), Robaina (od 50. Pavičić), Škarica (od 63. Dogan), Paz (od 63. Jara), Filipović (od 63. Biljan), Zetović (od 63. Radošević), Brajković (od 63. Aleksić), Bognar (od 46. Gonzalez), Tadić (od 63. Marodi), Vuksan (od 63. Golub), Benedetti (od 46. Ljaljić). TRENER: Miroslav Bojko

NK ŠIROKI BRIJEG: Miškić, Medić (od 62. Musa), Jurić, Obšivač, Čuljak (od 79. Brekalo), Vukoja, Begić (od 79. Mašić), Llanos (od 62. Ikić), Mujan (od 79. Mujan), Blagaić, Vujinović (od 62. Ćavar). TRENER: Jure Ivanković

Pobjednički trofej na 8. memorijalnom turniru “Blago Zadro” pripao je vinkovačkoj Cibaliji koja je svlada Osijek nakon boljeg raspucavanja s bijele točke – 6:4 (1:1).

Za najboljeg igrača turnira proglašen je Marijan Oršolić iz Cibalije, najbolji strijelac je Mihret Topčagić iz Osijeka, a najbolji vratar Marko Maslenica, također iz Osijeka.