Široki prosuo pobjedu protiv Veleža u 90. minuti

PRO Oglas

Široki Brijeg i Velež odigrali su 2:2 u susretu 15. kola Premijer lige BiH igranom u nedjelju navečer na stadionu Mokri Dolac u Posušju.

Druga je ovo nominalno domaća utakmica koju Širokobriježani nisu igrali na svojoj Pecari gdje je u tijeku izgradnja hibridnog terena.

Izabranici Marijana Budimira petu utakmicu u nizu ne znaju za pobjedu. Uz ovaj remi, izgubili su od Borca, Sloge i Zrinjskog te neriješili s Posušjem. U posljednjih osam utakmica imaju pet poraza, dva remija i pobjedu.

Široki je poveo već u 8. minuti. Kapetan Marijan Ćavar je presjekao napad gostiju, povukao loptu i preciznim prizemnim udarcem pogodio za 1:0. I to je bila ujedno i najozbiljnija prilika u prvom poluvremenu.

Mostarci su izjednačili na samom startu drugog poluvremena, točnije u 49. minuti. ”Rođeni” su imali dobru akciju po desnoj stranic, Vehabović je ubacio, lopta je preletjela nekoliko igrača i došla do Haskića koji puca, a njegov udarac djelomično je blokirao Musa te se lopta odbila do Dženana Puce koji s par metara postiže svoj prvijenac Veležovom dresu.

U 67. minuti Široki je poveo 2:1 fantastičnim udarcem Ćavara s 20 metara.

Kada se činilo da će Širokobriježani doći do pobjede, Velež je u 90. minuti došao do izjednačenja. Korner je izveo Vehabović, a u gužvi se najbolje snalašao Demir Peco koji je odlično pogodio za 2:2.

U 16. kolu Široki Brijeg gostuje GOŠK-u u Gabeli dok će Velež u Mostaru dočekati Sarajevo.