Široki se pobjedom nad Posušjem vratio na prvo mjesto

Nogometaši Širokoga Brijega pobijedili su Posušje 1:0 u susjedskom derbiju 11. kola Premijer lige BiH igranom u nedjelju navečer na Pecari.

Širokobriježani su ovom pobjedom ponovno zasjeli na vrh ljestvice te su i dalje uspjeli ostati bez primljenog pogotka na domaćem terenu.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Mihael Kuprešak u 51. minuti.

Domaći su bolje otvorili susret te su već u 2. minuti zaprijetili preko Radića. U 10. minuti velika prilika za Kpana. Brzonogi krilni napadač sjajno je prošao svog čuvara, namjestio se i lijepo gađao, no vratar Kukić je spasio goste.

Dvije minute kasnije stopostotna prilika za Posušje. Toni Jović našao se sam ispred vratara Josipovića koji je odlično obranio udarac i spasio svoju momčad.

U nastavku smo gledali vrlo dobar i dinamičan nogomet na Pecari, a prilike su za domaće imali Radić te Boban za goste.

Nastavio je Široki nizati prilike, Kpan i Kuprešak su prijetili. U 37. minuti domaći su propustili još jednu veliku priliku. Ćavar je primio jednu loptu, oslobodio se svog čuvara, vratio na povratni šut gdje je natrčao Pejić i iz dobre pozicije pucao malo preko gola vratara Kukića.

S 0:0 se otišlo na odmor i pravo je čudo kako na Pecari nije pao gol u prvih 45. minuta.

U nastavku susreta izabranici trenera Ivice Barbarića krenuli su napadački što im se isplatilo u 51. minuti.

Nakon kornera lopta je došla do Mihaela Kuprešaka koji je sjajno pogodio s 20 metara za vodstvo Širokog i erupciju oduševljenja na tribinama.

Šest minuta kasnije veliku priliku za Posušje propustio je Pavković. Ubrzo nakon toga Jović je pokušao prevariti Josipovića, no domaći vratar se nije dao iznenaditi.

Posušje je zaigralo bolje i prijetilo je domaćima. U 67. minuti Hanuljak je dobro pucao, no lopta je otišla tik uz vratnicu.

U 75. minuti Josipović je opet spasio Široki obranišvi udarac Pavkovića.

U posljednjim minutama susreta Posušje je preuzelo terensku inicijativu i krenulo po bod. U prilikama su bili Pavković, Brković i Šuto, no bezuspješno.

Široki Brijeg je na Pecari odigrao pet utakmica ove sezone te ima gol razliku 6:0, a na reprezentativnu stanku odlazi kao vodeća momčad Premijer lige BiH.

Širokobriježane nakon stanke očekuje utakmica s Igmanom dok Posušje ide u goste Veležu. Za vrijeme stanke Široki Brijeg će nastupiti na memorijalnom turniru ”Blago Zadro” u Vukovaru.