Široki u neizvjesnoj završnici slavio protiv Slobode

Košarkaši Širokog pobijedili su Slobodu 81:78 (21:14, 19:17, 16:26, 25:21) u susretu 3. kola Lige 6 za prvaka Košarkaškog prvenstva BiH igranom u srijedu u dvorani Pecara.
Tuzlaci su bolje otvorili utakmicu te su vodili 7 razlike, no Široki je uzvratio velikom serijom 14:0 i preuzeo vodstvo. U istom ritmu nastavilo se i u drugoj četvrtini te je Široki na odmor otišao s +9.

Sloboda je bolje zaigrala u nastavku te je treću četvrtinu dobila s +10 (16:26) , a u u posljednju četvrtinu ušli su s minimalnom prednošću.

U četvrtoj četvrtini Tuzlaci su vodili, no Široki se vratio koševima Luke Božića i preuzeo vodstvo. U posljednjim minutama gledali smo uzbudljivu završnicu, a mirniju ruku su imali domaći košarkaši koji su na kraju slavili sa 81:78 upisavši treću pobjedu u Ligi 6.

Ključni trenutak dogodio se nekoliko sekundi prije kraja kada je Bilinovac ukrao loptu Tuzlacima i spriječio ih da ”tricom” izbore produžetak.

Luka Božić sa 17 koševa, 9 skokova i 5 asistencija bio je najbolji igrač u redovima Širokog. Odličan je bio i Mate Vucić koji je ostvario double-double učinak (12 koševa i 10 skokova). Mateo Čolak postigao je 14 dok su Ive Ivanov i Ivo Ćavar ubacili po 12 koševa.

U redovima Slobode izdvojili su se Ibrahim Durmo s double-doubleom od 20 koševa i 10 skokova, Draško Albijanić s 18 koševa i 9 skokova te Haris Delalić sa 17 koševa. Dvoznamenkast učinak imao je još Đorđe Lelić koji je ubacio 12 koševa.

U 4. kolu, koje je na rasporedu 14. svibnja, Široki gostuje kod Igokee dok ih u 5. kolu, 18. svibnja, na Pecari očekuje dvoboj sa Sparsom.