Široki uvjerljivom pobjedom protiv Posušja osvojio Kup Herceg-Bosne

Košarkaši Širokog osvojili su novo izdanje Kupa Herceg-Bosne. U finalu odigranom u Gradskoj sportskoj dvorani u Posušju, bili su bolji od domaćina uz rezultat 49:84.

Prava euforija vladala je u Posušju ovih dana što je rezultiralo i do kraja ispunjenom dvoranom. Ipak, Širokobriježani su potpuno zasluženo pobijedili i tako stigli do prvog trofeja u sezoni. A treba reći i da su Posušani imali dosta problema s ozljedama proteklih dana pa su dosta oslabljeni dočekali vrlo raspololožene Širokobriježane.

Nakon što je u uvodnim minutama Posušje imalo minimalnu prednost, Široki je sredinom prve četvrtine napravio ključnu prednost, odnosno seriju od 10:0, a na kraju ove dionice prednost gostiju iz Širokog Brijega porasla je i na +15 (11:26).

Učinkovata napadačka igra, te vrlo agresivna i organizirana u obrani Širokom je donijela značajno povećanje prednosti u drugoj četvrtini. Nakon tri uzastopne trice Vujanovića, Bilinovca i Čolaka, prednost Širokobriježana popela se i na +23 (20:43) u jednom trenutku.

Široki je u drugoj dionici povećao svoju prednost za još osam koševa viška (13:21), pa se na poluvrijeme otišlo s rezultatom 24:47.

Treća dionica bila je nešto ujednačenija, Široki nije bio tako učinkovit u napadu, ali ni Posušje nije ozbiljnije uspjelo ugroziti visoku prednost gostiju iz prvog poluvremena. U ovoj četvrtini obje momčadi postigle su po 15 koševa pa se u posljednjih 10 minuta ušlo s rezultatom 39:62.

U posljednjoj dionici Široki je još više povećao svoju prednost koja je otišla i preko +30. Na kraju je završilo 49:84, potpuno uvjerljiva i zaslužena pobjeda Širokobriježana.

Do prvog trofeja u sezoni, Široki je predvodio Mateo Čolak s 23 koša. Luka Božić je pridodao 15, a vrlo dobre igre pružili su Dominik Vujanović i Ive Ivanov koji su ubacili 12, odnosno 11 koševa.

Kod Posušja najraspoloženiji bio je Ante Leko s 10 koševa, a veteran Tomislav Ramljak je pridodao devet koševa, a Dominik Jukić i Ante Kovač ubacili po osam poena.

Ovom pobjedom Široki se plasirao i na završni turnir Kupa Mirza Delibašić.