Sjajni Dinamo osvojio prve bodove u skupini EL-a

PRO Oglas

Nogometaši Dinama upisali su prvu pobjedu u ovosezonskoj Europa ligi. Hrvatski prvak gostovao je kod Genka u susretu 2. kola skupine H i pobijedio domaćina 3:0 pa sad uz poraz iz prve utakmice od West Hama (0:2) ima i pobjedu te drži drugo mjesto ljestvice iza i večeras uspješne engleske momčadi.

Dinamo je od osamostaljenja Hrvatske do ovog četvrtka triput gostovao u Belgiji. Sva je tri puta igrao utakmice Europa lige i sva tri puta pobijedio bez primljenog gola. Ta je tradicija nastavljena i danas .

Dinamo iskoristio svoje šanse

Genk je bolje otvorio utakmicu i djelovao opasnije kroz posjed lopte i poluprilike do kojih je dolazio ubačajima i nadmudrivanjem Dinamove obrane, ali je Dinamo bio taj koji je znao iskoristiti šansu kad se ukazala.

Prvi gol postigao je hrvatski prvak u 10. minuti utakmice nakon akcije u kojoj je dosta poslao obavio Arijan Ademi koji je nakon osvojenog prostora uposlio Mislava Oršića na lijevoj strani. On je potom ubacio loptu u sredinu Genkovog šesnaesterca u kojem je Luka Ivanušec iskoristio priliku.

Prije kraja prvog poluvremena Dinamo je uzdrmao okvir gola nakon Oršićevog udarca, na jednak način uzvratio je domaćin preko Heynena, a kada se činilo da će se s 1:0 otići na odmor, uslijedila je akcija koja je Dinamu dala priliku za povećanje vodstva. Duje Čop pao je u šesnaestercu nakon što ga je udario Toma, neko vrijeme pregledavala se snimka, a onda je i glavni sudac utakmice Mattias Gestranius stao ispred monitora. Odluku je donio brzo, pokazao na bijelu točku, a u trećoj minuti produžetka prvog dijela precizan s nje bio je Bruno Petković.

Potvrda pobjede

Petković je još jednom bio u prilici zabiti s bijele točke, a to je i napravio u 67. minuti. Jedanaestercu je prethodilo Oršićevo mučenje Munoza koji ga je zaustavio rukama i zaradio crveni karton, nakon čega je Petković pogodio za tri razlike.

S tolikom prednošću na semaforu i igračem više u polju Dinamo je utakmicu mirno priveo kraju.

Nakon dva odigrana susreta u skupini West Ham predvodi ljestvicu sa šest bodova. Dinamo na drugom mjestu ima tri, koliko i trećeplasirani Genk. Rapid je posljednji s jednim osvojenim bodom.